Zihniyet aynı!

Bana diyorlar ki; ‘Türkmenistan’ı iyi tanımışsın, sanki içinde yaşamışsın gibi anlatıyorsun, hayret vallahi.’ Hayret edecek bir şey yok hemşehrim, zihniyet aynı!

Türkmenistan’da: Türkmenistan’ın şanını, şerefini Arkadağ (Berdimuhamedov) şahlandırdı. Artık eski Türkmenistan yok. Şikayet edenler vatan haini. Şu yurt dışındakiler yok mu hepsi vatan haini.

Arkadağ ne mi yaptı? Havalimanı yaptı, yol yaptı, ihaleler açtı, binalar dikildi, köprü yaptı, bina yaptı, bina yaptı, bina yaptı, şu binayı gördün mü, bu binayı gördün mü, peki o binayı gördün mü, bina yaptı, bina yaptı, bina yaptı…

Türkiye’de: Reis (Erdoğan) herkese gider yapıyor, eyvallahı yok, Türkiye’nin şanına şan kattı! CEHAPE zihniyeti var ya ülkeye düşman bunlar. Cumhur İttifakı’nda yer almayanlar haindir. Reisi eleştirenler teröristtir. Terörist olmasa bile haindir, teröristlerin çıkarlarına hizmet ediyordur. FETO’dur, PKK’dir, bilmem nedir.

Reis ne yapsa yaranamıyor! Reis ne mi yaptı? Havalimanı yaptı, yol yaptı, ihaleler açtı, binalar dikildi, köprü yaptı, bina yaptı, bina yaptı, bina yaptı, şu binayı gördün mü, bu binayı gördün mü, peki o binayı gördün mü, bina yaptı, bina yaptı, bina yaptı…

Ragıp Kamil İlbeyi

Ragıp Kamil İlbeyi

Ragıp Kamil İlbeyi

Ragıp Kamil İlbeyi çeşitli haber sitelerinde yayın yönetmenliği ve editörlük yaptı. Kanal 12 Televizyonu için çeşitli televizyon programları hazırlamış ve sunmuştur. İlbeyi, bağımsız gazeteci ve teolog olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir