erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Yurtta savaş dünyada savaş!

Haydi savaşa! Haydi savaşa!
Savaş, barıştan daha hayırlıdır!

Yurtta savaş dünyada savaş!
Ragıp Kamil İlbeyi
Ragıp Kamil İlbeyi( ilbeyi@ekvatorhaber.com )
Ragıp Kamil İlbeyi çeşitli haber sitelerinde yayın yönetmenliği ve editörlük yaptı. Kanal 12 Televizyonu için çeşitli televizyon programları hazırlamış ve sunmuştur. İlbeyi, bağımsız gazeteci ve teolog olarak görev yapmaya devam etmektedir.
1.783
04 Mart 2020 - 9:36

Bir yiğit çıkar aleme haddini bildirir, ardından efeler gibi heybetlice; “Yurtta barış dünyada barış” der

Bir siyasetçi çıkar, ülkeyi anlamsız bir savaşın içine sokar, zorla savaşın tarafı olur, ülkesine 6 milyona yakın Suriyeliyi ve diğer ülkelerden de en az 3 milyon göçmeni doldurur AB’den aldığı paralar karşılığında. Askerleri ayrılıkçı milislere destek verirken şehit olur, o da buna sinirlenip ele güne posta koyup, düşman üstüne düşman kazanıp, devlet siyaseti ve bürokrasiyi katledip; “Savaşa evet barışa hayır!” der.

Evet, Yurtta savaş dünyada savaş!

İşte geldiğimiz noktanın özeti budur.

Ama ben “barış” demeyeceğim. Çünkü AKP-MHP’ye göre bu ortamda barış istemek “hainlik” olurmuş.

Zaten ırkçılar komşu devletlerin topraklarında hak iddia ediyor. 82 Kerkük, 83 Musul, 84 Halep, 85 Şam, 90 Viyana, 100 Moskova…

O zaman daha çok savaş! Irak, İran, Ermenistan, Yunanistan, Bulgaristan, Rusya, ABD, AB ile de savaşalım. Hızımızı alamazsak bir de Çin’e Japonya’ya filan uğrayalım!

Hepsiyle savaşalım. Büyük Osmanlı yada Erdoğanlı Devletini kuralım. Yeniden bu ülkeleri işgal edelim. Topraklarını ele geçirip bayraklarını indirip Türk bayrağımızı asalım. Kiliselerini kapatalım, bazı kiliseleri cami yapalım kimisini de kervansaray yani otel yapalım yada en iyi bildiğimizi AVM yapalım…

Haydi savaşa! Haydi savaşa!
Savaş, barıştan daha hayırlıdır!

İntikam istiyor Allah haydi savaşalım! Savaşa Allah’ı da ortak edip Fetih Suresi okuyalım. Sanki bu sure biz ona buna savaş açıp başkalarının ülkesini bombalayalım diye inmiş gibi… Sanki batıla karşı hakkı savunuyormuş gibi hatim okuyalım, ‘Ya Allah Bismillah Allah’u Ekber’ naraları atıp savaş isteyelim.

Haydi daha çok şehit verelim, savaşalım. Biz bu dünyaya siyasilerin menfaatleri uğruna ölmeye geldik.

Kefenimizi giydik, Ak Partiye oy verdik Erdoğan’ın bekası için belamızı bulmaya geldik!

Ragıp Kâmil İlbeyi

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.