Ekvator Haber

Varlığın ABD’nin politikalarına Erdoğan’ın bekasına armağan olsun!

Varlığın ABD’nin politikalarına Erdoğan’ın bekasına armağan olsun!
Ragıp Kamil İlbeyi
Ragıp Kamil İlbeyi( ilbeyi@ekvatorhaber.com )
Ragıp Kamil İlbeyi çeşitli haber sitelerinde yayın yönetmenliği ve editörlük yaptı. Kanal 12 Televizyonu için çeşitli televizyon programları hazırlamış ve sunmuştur. İlbeyi, bağımsız gazeteci ve teolog olarak görev yapmaya devam etmektedir.
1.553
05 Ocak 2020 - 15:47

Dünya ABD’ye karşı birleşirken, Türkiye, ABD ile İran arasında kaldı.

İran, ABD’den intikam alacağını söyledi. Irak, Lübnan ve Suriye’de de Amerika’ya ölüm sloganları yankılanıyor. Türkiye böyle bir durumda tehdit altında.

Türkiye’de 50’den fazla ABD’nin kullanımına sunulmuş askeri üs var. Bunların pek çoğuna Türkiye’nin müdahale etme hakkı yok. Aslında o cesareti alacak bir lider de yok!

Direniş ekseninin, Ortadoğu’daki ABD varlığını ortadan kaldırmak üzere harekete geçmesinin önünde Türkiye gibi bir engel var. Çünkü Türkiye ABD’nin stratejik ortağı. Yani, Ortadoğu politikalarının destekçisi.

Zaten Erdoğan’da, BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) ya da diğer adıyla Büyük İsrail’in eşbaşkanlığı görevini sürdürüyor. Yahudi Üstün Hizmet ve Cesaret Madalyası da duruyor. Acaba Şimon Peres’in de böyle bir madalyası var mıydı?

Türk askeri daha önce de ABD’nin bekası için savaşıp öldüğüne göre şimdi de şanlı TSK, ABD için savaşacak ve şehit olacaktır.

Kutsal şehadet mertebesine ulaşacak olan Mehmetçik böylelikle ABD’nin Ortadoğu’daki varlığını korumuş olacaktır.

Varlığın ABD’nin politikalarına Erdoğan’ın bekasına armağan olsun

Yeter ki ABD; ‘haydi Mehmet cepheye’ desin… Kore’ye bile gidip ölür Türk askeri. İran kapısındaki eski düşman. Seve seve savaşır onunla Yavuz misali…

ABD ve İsrail’in politikaları uğruna kaç komşumuza seve seve ihanet etmedik mi? Irak, Suriye, Kuzey Afrika ülkelerindeki Arap Baharı olayları ve sonrasında akan kanda Türkiye’nin, AKP’nin hiç mi suçu yok?

Sakız orucu bozuyor da masum insanların kanına bulanmak kimsenin imanını bozmuyor…

Ben merak ediyorum; bakalım Türk askeri bir kez daha ABD için ölecek mi?

Dayınız Muaviye…

AKP’ye yakın medya Süleymani’nin ölümünü sevinç ile karşıladı. Ayrıca Sünni cemaat ve tarikatlarda sevinçlerini duyurdular. Dayıları Muaviye’nin yolundan giden yeğenler bunlar…

Saadet Partisi ve Hüda Par ise Süleymani’ye sahip çıktı. İslamcı Sünni parti ve cemaatler ABD’nin bu saldırısını zafer olarak kabul ederken sosyalist ve komünist hareketler İran ve Irak’a başsağlığı diledi destek açıklaması yaptı.

AKP’nin yayın organları ise aşağı tükürsek sakal yukarı tükürsek bıyık ikileminde kaldı. Süleymani’yi şehit ya da terörist ilan edip etmemek arasında gidip geliyor.

Öyle ki Erdoğan’ın Süleymani için şehit deyip dememesi de onların ana gündem maddesi.

Çünkü Türkiye’de şehit olmak için iktidarın bekası için ölmek gerekiyor. Bunun dışında kalanlar ise şehit ve gaziden sayılmıyor.

Hatta vatan için canından geçip gazi olsanız dahi maaşınız kesilebilir. Neden? Çünkü bir 15 Temmuz gazisi etmezsiniz de onun için; ki onların içinde yüzlercesinin yalan söylediği ve devleti dolandırdığı ortaya çıksa da…

İktidar ve yandaşları ABD’den yana taraf aldı

Kimi siyasi parti liderleri, devlet yöneticileri ve çeşitli ülkelerden halklar Süleymani’nin emperyalizm ile savaşan bir şehit olduğunu söylerken kimileri de onun terör örgütleri organizatörü olduğunu düşünüyor.

Bu tartışmalar Türkiye’de de yaşanıyor.

AKP Genel Başkanı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan sessizliğini bozdu. Erdoğan’ın, İran Cumhurbaşkanı Ruhani’yi telefonla arayarak başsağlığı açıklaması yaptığı belirtildi.

Görüşmenin detaylarını Twitter hesabından duyuran İran’ın Ankara Büyükelçiliği;

Yandaşın gündemi: Erdoğan, Süleymani için şehit dedi mi demedi mi?

“Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Sayın Hasan Ruhani ile telefon konuşmasında; ‘Şehit Süleymani’nin yokluğu derinden üzüyor. İran halkı, sizin ve Rehber’in öfkesinin farkındayım’ ifadesini kullandı.” Denildi.

Bu açıklamadan önce AKP’ye yakın medya organları Süleymani’nin ölümünü kutlama havasında vermiş, Süleymani’nin Sünni katili olduğunu, ÖSO ile savaştığını belirtmişlerdi. İran’ın Ankara Elçiliği’nin bu açıklamasından sonra AKP’li yandaş medyada organları Süleymani hakkında daha temkinli ve tarafsız görünen haberler yayınladı.

Ergenekon’un gizli tanıkları gibi kimliği gizli üst düzey Türk yetkili!

Erdoğan’ın, Süleymani için şehit ifadesini kullandığı iddiası TRT World yayınında yalanlandı. AKP’li medya kurumları, ‘Erdoğan, Süleymani’ye şehit demedi bu ifade yalandır’ içerikli haberler yaptı.

Ancak net bir açıklama da henüz yapılmış değil. Çünkü TRT World‘ün resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada açıklamayı yaptığı iddia edilen “üst düzey bir Türk yetkiliye” ait kim olduğuna dair hiçbir bilgi yok.

‘Babamın intikamını kim alacak”

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Süleymani ailesi ile bir araya geldi. Ruhani’nin “Allah size sabır versin, bunu telafi edeceğiz” sözü üzerine hurdacı Kasım Süleymani’nin kızı Ruhaniye’ye ‘Babamın intikamını kim alacak” diye sordu. Ruhani’nin de cevap olarak “Alacağız, hepsinin intikamını alacağız, hiç endişe etmeyin” dedi. Bu konuşma İran televizyonlarında yayınlandı.

ABD’den İntikam alınacak

Kasım Süleymani’nin yerine geçen Tuğgeneral İsmail Kaani, ABD’yi tehdit etti. “Herkese Ortadoğu’nun dört bir yanında ABD’lilerin cesetlerini görmek için sabırla beklemesini söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kasım Süleymani’nin intikamının alınacağını ifade Devrim Muhafızları Ordusu’nun Kirman eyaleti komutanı Gulam Ali Ebu Hamza, “Tel Aviv dahil ABD’nin bölgedeki 35 hayati noktası İran’ın menzilindedir” ifadesini kullandı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Hüseyin Selami ABD’nin büyük bir stratejik hata yaptığını ifade etti. Selami, “Kasım Süleymani’ye suikast, ABD’nin bölgedeki hurdacı varlığının sona ermesinin başlangıç noktasıdır. Bu sözler kaydedilmelidir çünkü ileride bunun gerçekleştiğini görecekler. İntikamımız geniş bir coğrafyada, zaman içinde ve belirleyici etkilerle olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

İran, ABD’den büyük bir intikam alır.

Türkiye’deki ABD üsleri bundan zarar görür mü, İran Türkiye ile savaşmayı göze alır mı bilemiyorum. Her iki devlette ortak inanca sahip milyonlarca insan yaşıyor.

Türkiye, 6. Filo’nun önünde secde eden müşrikler tarafından yönetilen, Sünni bir iktidara sahip, Amerikancı bir ülke.

Bu şu demek; daha önce de defalarca ABD için can veren, savaşan Türkiye Ordusu, Pentagon’un emri ile yine ABD için savaşacaktır.

BOP, tıkır tıkır işliyor.

Türkiye, Erdoğan’ın şahsına ait olduğuna göre, Erdoğan’ın bekası Türkiye’nin bekası, Türkiye’nin istikbali Erdoğan hanedanının geleceği.

Bu nedenle, tek devlet, tek dil, tek din, tek lider!

Bu liderin sırtını yaslayabileceği tek devlette Amerika.

Süleymani, 3 Ocak 2020 tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) İHA’lar ile Bağdat Uluslararası Havalimanı’na düzenlenmiş olduğu saldırı sonucunda öldü.

ABD, Süleymani’nin 29 Aralık 2019 tarihinde ABD’nin Bağdat elçiliğine yapılan halk saldırısını organize ettiği için öldürüldüğünü açıkladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © ekvatorhaber.com