erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Türkiye neden inatla Suriye ile savaşmak istiyor?

Türkiye neden inatla Suriye ile savaşmak istiyor?
Ragıp Kamil İlbeyi
Ragıp Kamil İlbeyi( ilbeyi@ekvatorhaber.com )
Ragıp Kamil İlbeyi çeşitli haber sitelerinde yayın yönetmenliği ve editörlük yaptı. Kanal 12 Televizyonu için çeşitli televizyon programları hazırlamış ve sunmuştur. İlbeyi, bağımsız gazeteci ve teolog olarak görev yapmaya devam etmektedir.
2.369
02 Mart 2020 - 14:12

Kendi kendini savaşa sokup dünyayı kendine düşman eden ülke Türkiye

Türkiye kendisini zorla savaşın içine soktu. Hiç yoktan, anlamsız, kendisini ilgilendirmeyen bir olayın en önemli aktörü oldu. Ülkeye 5 milyon Suriyeliyi doldurdu. Bu da yetmedi ülke yol geçen hanına döndü. Ülkeye giren çıkan belli değil. Bir ülkenin resmi yönetimine Suriye-Şam rejimi deyip ülkeyi ve ordusunu düşman ilan etti. Ayrılıkçı radikal Sünni silahlı örgütlere maaş bağladı, silah ve cephane verdi. Bununla da kalmayıp vatan evlatlarını cepheye sürüp öldürttü. Bunun adına “şehit” diyorlar ama hanımlar beyler eğer bu şehadet İslamî bir şehadet ise kusura bakmayın ama bu bir şehadet değildir. Bu sadece şahadetin siyasi bir propagandaya dönüşmüş halidir. Olan bu ülkenin evletlarına oluyor. Vatanın bekası eşittir Erdoğan, çünkü Türkiye eşittir Erdoğan’ın şahsı yada şahsi malı…

Bir insan da çıkıp akıllı bir açıklama yapmıyor. Neden İsrail, ABD, İngiltere safındayız, neden bu ülkeyi kendimize düşman edindik, neden kendimizi zorla savaşa soktuk diye kimse sormaz mı?

Kendi vatandaşları bile ülkesi için savaşmıyor. 5 milyonu Türkiye’de 5 milyonu ise dünyaya dağılmış hâlde.

Mehmetçik Suriye için ölürken fırsatını bulan hiç arkasına bakmadan Türkiye’yi terk ediyor.

Bu millette ahde vefa arama! Türkiye madem böyle topyekûn bir savaşın içine girecekti PKK-YPG’yi bitirseydi ya…

Daha düne kadar IŞİD için de “öfkeli gençler” deyip himaye altına almıştınız.

Böyle siyaset mi olur? Üç beş petrol kuyusunun Albayrak ve Erdoğan hanedanları ile yandaşları sömürecek diye vatanı ateşin içine attınız. Daha dün “babalar gibi satıyor”duydunuz. Satacak yer mi kalmayınca ülkeyi savaşa soktunuz.

İşte uğrunda savaştıklarınızın kılı kıpırdıyor mu sizin için? Soruyorlardır belki de kendi kendilerine “manyaklara bak hangi akla hizmet Suriye’de savaşıyor acaba? Biz burada nargile fokurdatıp Türk kızının kalçalarından girip memelerinden çıkarken hayallerinde yada bir metrobüs kuyruğunda taciz ederken kirli elleriyle, belki de sıkışmış trafikte yada yılbaşı kutlamasında… bunlar benim bile umursamadığım topraklar için ölüyor…” diyordur.

Yazık oldu memlekete. Şimdi bunları yazdığım için ben “hain” olacağım. Sen eşek olursan semer vuran çok olurmuş. Vatan için ölmek de bu değil Allah yolunda cihat edip ölmekte bu değil. Boş yere kendi kendinizi kandırmayın.

Bahçeli ne anlar evladını toprağa vermekten? Bahçeli baba mı? Evlat sevgisi tatmış mı? Kucağına yavrusunu alıp koklamış mı? Çok istiyorsa önden kendisi gitsin, tesbih sallamakla olunmuyor milliyetçilik, git iki kurşun da sen sık öyleyse neden gırtlağını yırtarcasına gaz veriyorsun tebana?

Erdoğan şehit acısı bilir mi? Bu meclise Kurtuluş Savaşından sonra şehit ateşi düşmüş mü?

Şimdiler de askerlik de eskisi gibi değil. Şerefi vardı bir zamanlar askerliğin. Kimi 3, kimi 2 kimi 18, 15 ay yapmıştı. Şimdi parası olan bastırıyor parayı alıyor tezkereyi bir de utanmadan askerlik anısı anlatıyor… parası olmayan ise boyluyor toprağı, ana habere 1 dakikalık haber oluyor bir de askeri tören… peki ya sonra? Analar hurdacı fabrikası mı ey AKP, CHP, HDP, SP, BBP, MHP, İP, VP ve diğerleri yüreği yok bu anaların?

Siyaset yapacağız diye hem komşu bırakmadınız 4 yanımız düşman hem de ülke içinde kardeşi kardeşe kırdırttınız. Şimdiler de AKP-MHP-BBP’li değilsen vatan hainisin!

Yazıklar olsun size! Allah lanet etsin size! O şehitlerin, ağabeylerimizin, babalarımızın, kardeşlerimizin hesabını vereceksiniz! Hepiniz katilsiniz!

Devleti babalarının çiftliği, hanedanlarının bekası hâline getirenler bir ülkenin sonunu ancak böyle getirebilirdi. Elbette yara henüz kanarken olayın sıcaklığı ile bu sözlerimi anlayamayacaksınız. Belki kan kaybı yaşayıp belki de mikrop kaparsa yaranız o zaman anlarsınız.

Bakalım, daha neler göreceğiz…

Ragıp Kâmil İlbeyi

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.