Ekvator Haber

Sahte Ferrari ve Lamborghini üreten fabrikaya polis baskını

Sahte Ferrari ve Lamborghini üreten fabrikaya polis baskını
2
17 Temmuz 2019 - 7:06

Ferrari ve Lamborghini üreticileri tarafından yapılan bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri üretimi bitmek üzere olan 8 sahte Ferrari ve Lamborghini spor binek aracı ele geçirdi.

Ekvator Haber Merkezi | Brezilya polisi Santa Catarina’da sahte Ferrari ve Lamborghini üreten bir tesise baskın düzenledi. Arama yapım atölyesini kapatan güvenlik güçleri sahte araç üreten baba ve oğlunu gözaltına aldı.

Fabrika polis tarafından kapatıldıktan sonra yarı bitmiş sahte İtalyan spor arabası Brezilya’nın Santa Catarina kentinde ele geçirildi. Fotoğraf: Itajai’deki polis / AP / NTB scanpix

Polis, araçların sosyal medyada 45.000 ila 60.000 dolar arasında satıldığını ve bunun da gerçek İtalyan Ferrari ve Lamborghini’nin maliyetinin bir kısmını oluşturduğunu söyledi.

Otomobilleri üretmek için hangi parçaların kullanıldığı belli değil, ancak resimlerde yarı mamul otomobiller ve ünlü İtalyan otomobillerinin markalarıyla spor koltuklar gösteriliyor.

İtalyan üreticilerin şikayet ve ihbarı ile harekete geçen güvenlik güçleri baskında, sekiz adet yarısı tamamlanmış araba ele geçirildi. Polis tesiste kaç aracın üretildiğini araştırıyor. 

Fotoğraf: Itajai’deki polis / AP / NTB scanpix
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin