erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Rabia Naz Vatan intihar etmedi öldürüldü

Şaban Vatan, Rabia Naz Vatan’ın nasıl öldürüldüğünü anlatabildi. Bu olay bizlere Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan’ın arabasıyla vurup katlettiği ve olaydan hiçbir ceza almadan yurt dışına kaçtığı Sevim Tanürek cinayetini hatırlattı.  

Rabia Naz Vatan intihar etmedi öldürüldü
251
19 Aralık 2019 - 13:06
Rabia Naz Vatan, 11 yaşında Giresun Eynesilli bir kız çocuğu. Basında çıkan ilk haberlere ve babası Şaban Vatan’ın açıklamalarına göre; AKP’li belediye başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeninin kullandığı bir aracın çarpması sonucu Rabia Naz Vatan hayatını kaybetti. Konu araştırıldı tam Şaban Vatan haklı çıkarken, AKP’li devlet olaya el attı. Önce baba Şaban Vatan’ın akli dengesinin yerinde olmadığı söylendi. Ardından 11 yaşındaki Rabiz Naz’ın intihar ettiği duyuruldu. Şaban Vatan ile görüşen gazeteciler ve baba Vatan defalarca gözaltına alındı. En sonunda bağımsız gazeteciler üzerilerinde korkuyu biraz olsun silkelediler ve Şaban Vatan, Rabia Naz Vatan’ın nasıl öldürüldüğünü anlatabildi. Bu olay bizlere Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan’ın arabasıyla vurup katlettiği ve olaydan hiçbir ceza almadan yurt dışına kaçtığı Sevim Tanürek cinayetini hatırlattı.  

Rabia Naz Vatan intihar etmedi öldürüldü

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan soruşturması ile ilgili yeni ve çok önemli bir gelişme yaşandı. 7 klasörlük dosyaları incelediğini belirten baba Şaban Vatan, kızının elbisesinde araç izine rastlandığını ispat eden belgeleri sosyal medya hesabında paylaştı.

Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı’nın raporuna göre görüntü iyileştirme programı kullanılarak yapılan incelemede, Rabia’nın okul giysisi ile pantolonda otomobil lastik izi tespit edilmiş. Raporda, “Pantolonun sağ bacağı üzerinde araç lastik izi olabileceği değerlendirilen…” ifadeleri yer alıyor. Süleyman Soylu, geçtiğimiz ay, 21 Kasım’da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Babanın iddia etiği (araba çarpması) hiçbir bulgu ile karşı karşıya gelmedik.” ifadelerini kullanmıştı. Baba Şaban Vatan, “Şimdi bana bunu açıklayın yetkililer!” diyor.Giresun’un Eynesil ilçesinde 11 yaşında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan’ın ‘otomobil çarpması’ sonucu hayatını kaybettiği iddiası güçleniyor. Kızının, dönemin AKP’li belediye başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeninin kullandığı bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybettiğini iddia eden baba Şaban Vatan’ın önceki gece paylaştığı son belge, savcı ve emniyetin ‘intihar’ iddiasını çürütecek nitelikte. Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı’nın hazırladığı ve soruşturma dosyasında yer alan belgeye göre Rabia’nın okul kıyafetlerinde yapılan incelemede, lastik izlerine rastlanmış.

ŞİMDİ BUNU BANA AÇIKLAYIN!

Şaban Vatan’ın, sabaha kadar 7 klasör dosyayı inceleyerek bulduğunu belirttiği belgede, “Pantolonun sağ bacağı üzerinde araç lastik izi olabileceği değerlendirilen…” deniliyor. Rapora göre kıyafetler üzerindeki inceleme görüntü iyileştirme programı kullanılarak yapılmış. Raporları sosyal medya hesabından paylaşan Şaban Vatan, “Şimdi bana bunu açıklayın yetkililer! Giresun Başsavcısı Abdurrahim Alan. Dosyanın savcısı ve müfettişler. Resmen elbisede araç izine rastlanmış. Ve elbise temizlenmiş olmasına rağmen izine rastlanmış. Hani araçla ilgili hiçbir olasılık dahi yoktu! Araç deyince inkar başlıyordu.” diyor.

SAVCI NEDEN YALAN SÖYLEDİ?

Şaban Vatan, ayrıca kızının elbiselerinin emniyette kimler tarafından temizlendiğinin bile bugüne kadar araştırılmadığını belirtiyor. Konuya ilişkin fotoğraflar paylaşan Vatan, “Bu elbiselerde hasar incelemesi yapılabiliyordu ise neden Ağustos 2019’a kadar beklendi? Derhal elbiseyi temizleyeni bulun emniyetten. Önceden tozlar varken nasıl yok oldu? Aylarca elbiseleri benden gizlediler, göstermediler. Savcı bey, ‘İnceleme yapıldı bir toza rastlanmadı’ demişti. Bu fotoğrafları gören savcı neden yalan söyledi? Şahitlerle de tozu sununca ‘temizlenmiş, doğru. Tozlar varmış’ demişti.” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN SOYLU NEYİ GİZLİYOR?

Türkiye’nin gündeminden düşmeyen konu, 27 Nisan 2019’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da sorulmuştu. Soylu, “Benim araştırma gücüm, polisimin, emniyetimin, kolluk kuvvetlerimin, mülkiye müfettişlerimin araştırma gücü bu kadar ve biz bir şey bulamadık.” ifadelerini kullanmıştı. Ancak 13 Kasım’da, Adli Tıp’ın yaptığı ilk incelemede Rabia Naz’ın tırnaklarında erkek DNA’sı bulunduğu ortaya çıktı. Adli Tıp söz konusu delili 1 yıl önce bulmuştu. O halde bu bilgi kamuoyundan ve baba Şaban Vatan’dan neden gizlendi?

BABANIN İDDİASINI GÜÇLENDİRECEK BİR ŞEY BULAMADIK!

Süleyman Soylu, konuya ilişkin son açıklaması geçtiğimiz ay, 21 Kasım’da yaptı. Babayı suçlayan Soylu, “Adli tıp karar vermiş, ‘düşmedir’ diyor, mülkiye müfettişi ‘düşmedir’ diyor. Mahkeme sonuçlanacak. Babanın iddia etiği hiçbir bulgu ile karşı karşıya gelmedik.” ifadelerini kullanmıştı. Ancak kendisine bağlı olan Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı’nın raporundan hiç bahsetmedi.

8 AY ÖNCE: SONA YAKLAŞTIK!

Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, 12 Nisan 2019’da Rabia Naz’la ilgili yürütülen soruşturmada sona gelindiğini söylemişti. Aradan 8 ay geçti. Gelinen noktada dosya ‘kördüğüm’ olmuş durumda. Baba Şaban Vatan, şüphelilerin isimlerini hem Emniyet’e hem de savcılığa verdi. Aradan 18 ay geçti ancak söz konusu şahısların HTS kayıtlarının incelenmesi talebi halen yerine getirilmiş değil. Söz konusu şahıslara ait HTS kayıtları bile istenmiyor.

TANIK İFADE DEĞİŞTİRDİ!

Bugüne kadar savcılık ve emniyet, Rabia’nın evin çatısından yola doğru atlayarak intihar ettiğini savunuyordu. Rabia’yı olay yerinde bulan kişi Mürsel Küçükal, ilk ifadesinde kızı yolda hareketsiz bir şekilde yatarken bulduğunu söylemişti. Bu ifade emniyet ve savcılığın tezini tamamen çürütüyor zira 11 yaşında ve 65 kilo olan bir kız çocuğunun çatıdan yola atlayabilmesi için 4,5 metrelik verandayı aşması gerekiyordu. Ve yeni bir gelişme oldu soruşturmada; Mürsel Küçükal, ifadesini değiştirdi!

OMURGASI KIRIK AMA DİRSEĞİYLE, SIRT ÜSTÜ 10 METRE SÜRÜNMÜŞ!

Daha önce Rabia’yı yolda bulduğunu anlatan Küçükal, ilk ifadesinin tam tersine, ‘pat diye bir ses’ duyduğunu söyleyerek, “Kafası betonda, ayakları bahçede birinin süründüğünü gördüm.” diyordu. Adli Tıp da 25 Temmuz 2019 tarihli raporunda da, ‘Rabia’nın dirseklerinin üzerinde hem de sırt üstü yaklaşık 15 metre sürünerek gelmiş olabileceğini’ belirtiyor. Rapora göre, küçük çocuk 16 metreden atlayıp, omurgası ve ayakları kırık olduğu halde yola kadar sürünmüş! Hem de sırt üstü ve sadece dirseklerini kullanarak!

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.