erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Rabia Kafası! Akıl Tutulması

Tek bayrak, tek devlet, tek millet düsturu ile yok edilmeliler. Senin camin kilise yapılsa ne yaparsın?

Rabia Kafası! Akıl Tutulması
Ragıp Kamil İlbeyi
Ragıp Kamil İlbeyi( ilbeyi@ekvatorhaber.com )
Ragıp Kamil İlbeyi çeşitli haber sitelerinde yayın yönetmenliği ve editörlük yaptı. Kanal 12 Televizyonu için çeşitli televizyon programları hazırlamış ve sunmuştur. İlbeyi, bağımsız gazeteci ve teolog olarak görev yapmaya devam etmektedir.
1.274
28 Haziran 2020 - 20:44

Osmanlı bir ülkeye, bir halka savaş açıp onların topraklarını alıp, egemenlik haklarını çiğner, o ülkenin bayrağını indirip ibadethanelerini işgal edip cami yaparsa bu haktır ve buna işgal değil fetih derler.

Osmanlı’nın savaşıp işgal ettiği topraklarda yaşayan ve bir gün yeniden bağımsız olma ülküsünde birleşip fırsatı bulup ülkelerini kurtarmak için savaşan ve ülkelerini kurtarmayı başaranlar ezeli düşmandır ve vatan hainidir.

Vatanlarını savunan Viyanalılar Türklerin düşmanıdır ve Viyana’nın fethedilmesi gerekir…

Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Sırbistan, Polonya, Macaristan, Hırvatistan, Kosova, Karadağ, Irak, İran, Suriye, Rusya, Ukrayna, Lübnan, Mısır, Hicaz, Ürdün, Kuveyt, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan, Dağıstan, Kıbrıs, Romanya, Moldovya vesaire fethedilmeli edilmeli çünkü buralar bu halkların değil Osmanlı torunlarının vatan toprağıdır.

Bayrakları direklerden indirilmeli, dilleri unutturulmalı, milletlerinin adı yasaklanmalı, sadece Osmanlı yada kan bağı olmasa da Türk olmalı, ana dilleri bu sefer tarihten silinmelidir yoksa Kürtler gibi ana dil haktır korunması gerekir ana dilde eğitim istiyoruz derler.

Kültürleri silinmelidir, hafızaları silinmelidir, yoksa bölücü olabilirler. Yeni Osmanlılar gelmeden önce yaşadıkları toprakları kendi ülkeleri sanıp vatan isterler.

Bayrak diye milletlerini temsil eden paçavralar dalgalandırırlar. Oğuz soylu olmasalar da adlarına Türk denilmeli. Vatandaş olan herkesin soyu inkar edilmeli. Her birine Türk denilmeli. Sadece Türk olmalı. Ama genetik olarak hiç birinin Türklerle, Oğuz soylu Türklerle hiç bir bağı olmasa da gelenek görenek düşünce yaşam olarak benzemeseler de adlarına Türk denilmeli. Böyle denilmezse Osmanlıdan önce atalarının yaşadığı bu topraklarda hadlerini aşarak hak iddia edebilir ve bağımsız olmak için Yeni Osmanlı/Erdoğanlı devletine ihanet edebilirler.

Tek bayrak, tek devlet, tek millet düsturu ile yok edilmeliler.

Osmanlı dünyanın tüm devletlerini yıkabilir. Türkiye de istediğine savaş açabilir. Türk’e hesap soramazsınız. Çünkü onun yaptığı işgal değil fetihtir! Fetih Türklere verilmiş bir haktır. Türk dilediği toprağa bayrağını dikebilir. Bu ona Tanrı tarafından bahşedilmiş bir yetkidir.

Bu ne ahmakça bu ne saçma ne faşist bir düşüncedir!

Osmanlı’nın devşirme paşaları vezirleri komutanları Anadolu’da neden Türk katliamları yaptı? Bir tahmininiz var mı?

Siz en uslu, yetenekli olanları ailelerinden koparın dinini, dilini değiştirin, bir daha ana babasını, yerini yurdunu göremesin, ana babasının verdiği adı soyunu, köklerini unutturmaya çalışın, en güzel kızları cariye diye hareme alın padişaha özel genelev işletin daha nice zulümler edin… bunlarda fırsatını bulduklarında intikamlarını almazlar mı?

Senin cariyelerinin başını beklemesi için erkek haremağalarının cinsel organlarını kestir, saltanat için kardeşlerini, amcalarını, babanı kes, doğra, kendi milletine nice savaşlar aç, kendi milletini asker et halkını yoksullaştır, orada burada savaştır, paran bitince borç al aldığın borçla memleketi bayındır etmek yerine saray yap kıçına daha rahat minder al, sadık millet deyip ihanetin en afillisini yediğin Ermenileri baş tacı Yahudileri patron, Türk’ü cahil marabalar et… sonra gel Allah’ın kullarına bir de kullarım de, Arapların esaretinden kurtulup Türk devleti kuran Memlüklülerle savaş, Emir Timur’a meydan oku Türkistanlı Türklerle savaş, Safevilere meydan oku Azerbaycanlı Türklerle savaş, Atilla’nın çocukları Hunlarla savaş, sonra da atamız ol öyle mi?

DNA’ları hangi milletlere hangi atalara ait olduğu belli olmayan bir zümrenin kıçının rahatı, uçkurunun zevki, sofrasının ve hazinesinin bolluğu için kimseyle düşman olmaya, ayrımcılık yapmaya, kula kulluk yapmaya, gereksiz düşmanlıklar kin ve nefret beslemeye gerek var mı?

Avrupa’da Almanya’da, Avusturya’da, vesaire ülkelerde yaşayıp oranın insanlarına ve devletine düşman olana ne denir?

Türkiye’de yaşayıp devletin halkına sunduğu her haktan yararlanıp, Türk devletine düşman olanlara hain diyorlar da; Almanya’da yaşayıp işsiz olduğunda, yiyeceği ekmeğin, giyeceği elbisenin, evinin kirasının, marketten yapacağı alışverişin parasını, Almanya, İsviçre, Belçika, Hollanda, Avusturya devletlerinden alıp bu devletlere kin beslemek, bu devletleri yolunacak kaz gibi görüp sömürmek, işsiz olmadığı halde kaçak çalışıp devleti aldatmak, Türklerin Müslümanların düşmanları olarak görmek ama buna rağmen onlardan himaye beklemek ikiyüzlülük ve hatta hainlik değil mi?

Bunun adına Türkiye’de hainlik deniliyor da Almanya’da vatanseverlik mi denilmeli?

Siz bu zihniyette oldukça neden başkasına soruyorsunuz Avrupa’da, Almanya’da ırkçı İslam karşıtı partiler neden oylarını arttırıyor diye…

Yıllardır Büyük Türkiye / Yeniden Osmanlı rüyaları ile önünüze gelen ülkeyi topraklarınıza katmayı kendinizde hak görüyorsanız Yunanlıların İstanbul’u, İzmir’i geri almak, Ayasofya’da ilk günkü gibi Kilise çanı çalıp İncil okuyup ibadet etmek en doğal hakkı değil mi?

Sen Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duymayıp Şam’da Cuma namazı hayalleri kurarsan Yunanlıların da İstanbul’da ayin hayalleri kurmak en doğal haklarıdır.

Ayrıca Osmanlı’da din özgürlüğü varsa kiliselerin camiye çevrilmesi hak gasbı, işgal, hatta bir Müslüman Türk olarak söylüyorum alçaklık değil midir? İki tuğla da sen koy git az ötede kendi mescidi kur hırsız ne kiliseleri işgal ediyorsun bu mu dinlere hoşgörü?

Senin camin kilise olsa sen ne yaparsın! ‘Dünyayı zindan ederim. Yakarım yıkarım!’ demez misin? Dersin. Kesinlikle dersin.

Kayseri’de bir İranlının balkonuna astığı İngiliz bayrağı desenli havlusuna tepki gösterip gözaltına almayı biliyorsun da neden senin ülkenin çocukları üzerinde Amerikan, İngiltere bayrakları olan elbiselerle geziniyor? İngiliz Bayrağı desenli havluya izin vermeyip havlunun sahibini gözaltına alıyorsun sen kahraman bir vatanseversin. Almanya’da hobi bahçelerine, balkonlarına, camlarına, arabalarına Türk bayrağı asan Türklere Almanlar neden aynı tepkiyi göstermiyor? Bir de ‘ya sev ya terk et’ diye slogan atmayı maharet bilenler bile dernek açıp faaaliyet gösterirken Almanya’da Avusturya’da… acaba başka bir millete ait benzer bir örgüt Türkiye’de aynı faaliyetleri yapabilir miydi?

Hangi aşırı sağ? Hangi faşizm? Avrupa’daki İslam karşıtlığının 100 misli Türkiye’de Hristiyan ve Yahudi karşıtlığı yok mu?

Almanya’da başörtülü bacımızı işe almadılar, okula almadılar diye yakınanlar siz Türkiye’de boynuna haç, başına kipa takan birini devlet memuru yapacak mısınız? Örneğin matematik derslerini başında bir kipa olan bir Musevi anlatabilir mi? Yada çocuğunuzun ilkokul sınıf öğretmeni Ortadoks bir Rum yada Türk olsa, o okulu, o öğretmenin başına yıkmaz mısınız siz?

Yıkarsınız! Yakarsınız! Yok edersiniz!

Uzayda yaşamadım ben. Bu ülkede yaşadım. Misafir perver Türklere ne oldu Suriyelileri bir kaşık suda boğacak durumu geldiniz. Polis tarafından vurulup öldürülen 17 yaşındaki bir Suriyeliye dahi nefret kustunuz.

Avrupa faşist, Avrupa Türk düşmanı Avrupa yabancı düşmanı öyle mi?

Sizin yabancı sevgisinden, hoşgörüden, misafirperverlikten anladığınız oteldeki turistlere müşteri yerine misafirimiz demekten ibaret.

Elbette Anadolu’mun nice kocaman yürekli candan insanlar hala var. Daima da var olsunlar. Sayıları artsın. Benim amacım kendi hatalarınla yüzleşmene yardımcı olmak. Biliyorum bu yazıyı okurken yada dinlerken kızardıkça kızarıyor, sinirlendikçe sinirleniyor belki de intikam yeminleri ediyorsun. Ama birilerinin bunları söylemesi gerekiyordu ve o birisi benim.

Yeryüzü Allah’ındır. Ben sınırlarınızı kabul etmiyorum. Egemenlik de Allah’ındır. Bizler de Allah’ın kullarıyız. Neyi paylaşamıyorsunuz? Zaten gideceğiniz iki karış toprak değil mi?

Sizin savaşınız, kininiz, nefretiniz bitmez mi?

Artık yeter; din, ırk, dil, kapital vesaire savaşları.

Dünyayı kendi ellerimizle cehenneme çevirip neden cennet özlemi çekiyoruz?

Artık yeter! Bu kadar saçmalığa nasıl tahammül ediyorsunuz?

Sadece barış istiyorum barış.

Barış istiyorum ve ardından, huzur, hoşgörü, saygı, dayanışma, birlik, hatalardan öğüt alıp bir daha yapmamak, yanlışları düzeltmek ve çokça mutluluk istiyorum. Tüm dünya halkları için güzel günler istiyorum.

Ragıp Kamil İlbeyi 28.06.2020 Gurbet Günlüğü

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.