Ekvator Haber

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Ölümlere neden olan tehlikeli 10 diyet

Ölümlere neden olan tehlikeli 10 diyet
11
20 Ağustos 2019 - 10:27

Dünyada neredeyse kilolarından şikayet etmeyen insan bulunmaz. Fazla kiloları vermek deyince de insanların aklına hemen diyet yapmak geliyor. Ve bu diyetler bazen çok radikal olabiliyor. Öyle ki zayıflamak, sağlıklı bir bedene kavuşmak istersen organlar yıpranıyor ve bu ölümlere bile neden olan durumların oluşmasına neden oluyor.

Ekvator Haber Merkezi | İnsanlar hızla kilo verme derdine düşünce, her zaman yeni ve sözde daha etkili diyetler geliştiren ve sunan gerçek bir “kilo kaybı endüstrisi” oluştu. Seyrek olmayan, diyet kavramlarının sağlıksız sonuçları olabilir. Sağlık bilimi üzerine bilgiler yayınlayan heilpraxisnet Alman diyetisyen Veronika Schnittkestellen ile tüm dünyaca bilinen 10 diyetin içeriğini ve etkisini konuştu.

Diyetisyen Veronika Schnittke kesinlikle tek bir şeyden emin: Zayıflama diyetleriyle birlikte alınan alkol, uyuşturucu ve tütün çok daha kötü sonuçlar doğuruyor, çünkü metabolizmayı yok ediyor. Yo-yo etkisine ve eksiklik semptomlarına yol açıyor. 

Tapeworm diyeti – Etkili fakat tehlikeli

Meksika’dan gelen tapeworm diyeti ile 1400 dolara hızlı ve etkili bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Bir hap şeklinde, tapeworm, besin maddelerinin çoğunu diyetten almak için isteksizliğin sindirim kanalında bulunur. Sonuç olarak, daha az kalori emilir, bu da uzun vadede bir enerji açığına ve dolayısıyla kilo kaybına neden olur. Bununla birlikte, bu strateji risksiz değildir: Ciddi karın ağrısı, ishal, zayıflık, bulantı ve iştahsızlık gibi çok sayıda semptomu tetikler.

Lahana çorbası diyeti – Oldukça sıkıcı!

Lahana çorbası diyeti ile bir haftada 8 kg kaybedebilirsiniz. Bununla birlikte, her gün lahana çorbasını kaşıklamak için güçlü sinirler gerekir, çünkü bunların çoğu zaten üçüncü gün lahana çorbasının tadına bakmaktadır. Bundan ayrı olarak, güçlü tek taraflı diyet, kas kaybına neden olabilecek protein eksikliği riskini taşır. Diyetten sonra hızlıca eski alışkanlıklara geri dönen herkesin yo yo etkisini kabul etmesi gerekir. Lahana çorbası diyeti kısa vadede başarılı olabilir, ancak uzun vadede böyle bir diyet sonrasında kısa sürede eskisinden daha fazla kilo alırsınız.

Kan grubu diyeti – atalarımız gibi yemek yiyin!

Kan grubu diyetini destekleyenler atalarının beslenme alışkanlıklarına göre beslenme planları oluştururlar. Bu nedenle, kan grubu 0’ı kaybetmeye istekli bir Taş Devri erkeğinin beslenme davranışına dayanan bir beslenme planı alır. Alman Beslenme Derneği (DGE) şunları aktarıyor: “Kan grubu diyetlerinin sağlık üzerinde hak iddia ettiği için bilimsel bir kanıt bulunmuyor.”

Kurt adam diyeti – Ayın evrelerine göre oruç tutmak

Kurt adam diyeti, Hollywood’un Demi Moore ve Madonna pastırmasını kalçalarından çıkarmayı hedefleyen yeni harika tedavisidir. Dolunayda, yeni ay veya bir ay evresinin başlangıcında bir meyve suyu tedavisi kullanılarak oruç tutulur ve detoksifiye edilir. Ancak bu diyet, beslenme açısından son derece deliliktir.

5 ısırık diyeti – Ama daha fazla değil!

Dr. med. Alwin Lewis, bir sonraki öğününüz için beş mükemmel ısırık sayısı. Dr. Lewis, yediklerinizi yemenin çok daha önemli olduğuna inanıyor. 5 ısırık diyeti ile üç gün sonra, artık aç hissetmezsiniz. Lewis. Burada önemli soru, günlük ortalama 1500 kcal enerji ihtiyacının sadece on bir ısırıkla nasıl karşılanabileceğidir. Bu kesinlikle imkansız, bu yüzden parmaklarını ondan uzak tutmalısın.

Kurabiye diyeti – yine günah ve kilo

Dr. Floridalı Sanford Siegel, 70’lerde, alışılmadık bir amino asit karışımı olan, hastalarının kilo vermesine yardımcı olması, kurabiye hamuru ile karıştırılması ve birlikte pişirilmesi gerekiyor. Daha sonra Dr. Siegel hastalarına 300 kcal akşam yemeği ile birlikte günlük altı kurabiyeden yemek yemelerini tavsiye etti. Siegel’in diyeti başarılıydı, ancak basit bir nedenden dolayı günde sadece 800 kcal’a izin verildi. Enerji eksikliği, kurabiye diyetini çok sağlıksız kılan şey değil, aynı zamanda sadece şeker bakımından zengin çerezlerden oluşan tek taraflı diyet. Sağlıklı kilo kaybı farklı!

Master Cleanse – Farkıyla detoksifikasyon!

Master Cleanse diyeti, vücudu detoksifiye etmek için tasarlanmış özel bir oruç tedavisidir. İsteğe bağlı olarak 40 güne kadar dayanabilen oruç sırasında, suyun yanında sadece ev yapımı limonata içebilirsiniz. Çalışmak, öğrenmek, konsantre olmak, sporda aktif olmak, okumak – tüm bu şeyler bu diyet sırasında katı yiyeceklerden tamamen uzak durmakla zor mümkün.

3 günlük askeri diyet – ayağa kalk!

Üç günde, 5 kilo kadar askeri diyet sayesinde kaybedersiniz. Gerçek şu ki, üç gün boyunca hazır olan ve günlük diyetinize uygun yiyeceklere izin verilir. Bu sosisli sandviç, vanilyalı dondurma ve muz içerir. Program günde en fazla 1500 kcal tüketmeyi hedefliyor. Bu şekilde kilo verdiğine inanan herkes acı hayal kırıklığına uğrayacak!

Hava diyeti – Hava ve aşktan hayat?

Hava diyeti ile kişi ağzına boş bir çatal getirmeli ve en lezzetli, kalori bakımından zengin ve en zevkli yemeğin tadına bakmalı. Yiyecek istekleri ile mücadele edilmelidir. Böyle bir diyet sadece ciddi bir yeme bozukluğuna ve kas parçalanmasına değil aynı zamanda leptin direncine de yol açabilir. Leptin vücudumuzda yutulduktan sonra tokluk hissini tetikleyen bir hormondur. Leptin direnci, aşırı kilolu ve insanlarda yavaş bir metabolizmaya neden olabilir.

Bebek maması diyeti – çocukça zayıflama

Bebekler mükemmel derecede yumuşak bir cilde sahiptir ve çoğu durumda kilo problemleri vardır. Öyleyse neden bebek gibi yemek yemiyorsunuz? Gwyneth Paltrow’un gurubuna göre, günde iki kez bebek mamasını hızlıca ve kolayca çıkarabilir ve vücudunuzu detoksifiye edebilirsiniz. Burada yetişkinlerin saf ve sıvı gıdalardan başka bir şeyle beslenmek için boşuna dişleri olmadığı tamamen göz ardı edilmiştir. 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

© Copyright ekvatorhaber.com 2015