erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Kuran ile hadislerin çelişkisi: Bana namazı anlat!

Kuran ile hadislerin çelişkisi: Bana namazı anlat!
110
30 Haziran 2019 - 12:02

Kuran ve hadisler neden birbiri ile çelişiyor? Kuran’da yüzlerce, bilim, araştırma, arkeoloji, biyoloji ve benzeri alanları konu edinen ayetler var peki hadis kitaplarında neden yok? Hadis kitaplarında erkeğin cinsel performansı, çocuklarla ve bebeklerle evlilik, bir erkeğe düşen huri sayısı, hurilerle ile yapılacak olan sınırsız cinsel ilişki, köpeklerin ve çeşitli hayvanların görüldüğü yerde öldürülmesi, namaz kılmayanın öldürülmesi, işkence edilmesi, kadınların hayatının zindana çevrilmesi, tekfir ve fitne unsuru binlerce söz var peki neden böyle sözler Kuran’da yok?

Ey insanlar ALLAH’ın sözü gerçektir; dünya hayatı sizi aldatmasın. Kandırıcı, sizi ALLAH hakkında kandırmasın. Fatr Suresi 5. ayet

Kuran barış, esenlik, şefkat, sevgi, hoşgörü, uzlaşma, adalet, iyilik önerip öğütlerken hadis kitapları neden cinsel istismar, erkeğin ve kadının cinsel organlarını kesmesi, şiddet, cinayet, bilimsel gerçekliğe ve insan onuruna aykırı Kuran ile çelişip zıtlaşan hadisler barındırıyor?

Ve Müslümanlar nasıl olur da okumadıkları kitapların altına imza atıp bunlar doğrudur, asla uydurma değildir, hepsi gerçektir, Kuran’dan sonra kaynaktır. Hadisler olmazsa Allah’ın sözleri eksiktir. Hadis kitaplarının yazarları olmazsa Allah kendisini ve ayetlerini anlatmaktan acizdir. Hadis olmazsa İslam eksik bir dindir deme cür’etini kendisinde buluyor?

Şüphesiz ki şeytan her zaman cahil dincileri kandırdı ve onlarla dost olup gafletlerini onlara süsleyip güzel gösterdi. Tek olan Allah’a teslim olup, akıl, vicdan, düşünce, araştırma ve sorgulama ile Mümin olanlara asla yaklaşamadı.

ALLAH DİNİ OLGUNLAŞTIRDIM DİYOR, HADİSÇİLER HAYIR EKSİK BIRAKTIN DİYOR!

Allah Kuran’da “Dininizi Kemâle erdirdim” derken yalan söylemez. Buna rağmen illa Kur’an eksik diyenler var. Bu eksikliği de Resulden aktarıldığı iddia edilen hareketler ve Buhari’nin çabaları sayesinde giderip namazı tam kılıyormuşuz.

Hadis severlere sesleniyorum: Her mezhep namazı başka türlü kılıyor buna ne diyeceksiniz? Adamlar, kendilerine göre Allah, kendilerini göre namaz istiyorlar. Kur’an’da bulamayınca Kur’an eksik sanıyorlar. Allah, ahirette “siz neden Kur’an’ın dışında kaynaklara kişilere uydunuz” dediğinde ne diyecekler?

ALLAH SORUYOR: ‘SİZİN KURAN’DAN BAŞKA BİR KİTABINIZ MI VAR DA ORADAN BATIL HÜKÜMLER OKUYORSUNUZ?’

Kalem Suresi 37. ayet de Allah: ”Sizin başka kitabınız var da (bu batıl hükümleri) oradan mı konuşuyorsunuz?” diyor. Kur’an’da namaz yoktu, bizde kendimiz bir şeyler ekledik ve öyle kıldık dersiniz. Ya da bize dediğiniz gibi Allah’a da “hadi bana namazı anlat” dersiniz.

İnsanlara söylüyorum; namazda Allah’ı anın, övgüyle, kısık sesle, huşu ile canı gönülden, üşenmeden, gösteriş yapmadan, hakkını vererek kılın. Bunları geç şekli ne diyor. Adam şekle takılmış benim verdiğim içeriği kabul etmiyor.

KURAN’DA ABDEST VE NAMAZIN ŞEKLİ İLE İLGİLİ AYETLER

İşte sana şekil: Abdest için Maide 6’ya ve Nisa 43’e bakınız. Kıbleye dönmek Bakara 144,149,150; Kıyam Rukû Secde, Ali İmran 43 ve Bakara 125… Allah’ı anmak, Taha 14 … İnsanı kötülükten koruması, Ankebut 45 vakitleri belirli, Nisa 103. Nur 58, Hud 114, Yusuf 16, Naziat 46 Bakara 238… gibi ayetleri kullanarak kıl diyorum.

NAMAZ KAÇ REKAT KILINMALI?

Rekatı soruyor. Namazda rekat istendiğini kim söyledi. Allah diyemez miydi şu şu rekatta bu bu rekatta diye. 6236 ayette bir kere rekat geçmiyor. Kıyam, rükû, kade, secdeyi bir tur yaptığında namazın tamam olur. Sen istersen bir tur daha yap. Hatta on tur yap. Allah kaç kere yapacağını sana bırakmış. Nedense bu tip adamlar hep hadis adı ile dine ve toplumsal hayata eklemeler yapmış.

Hadislerde: “şöyle oturacaksın, böyle yiyeceksin, böyle işeyeceksin… Namaz şu rekat kılınır, zekat bu miktar verilir… Kur’andan dayanak var mı? Yooook! Gelen rivayetlerden bizim bildiğimiz, Buhari’nin tespit ettiği toplam 600.000 hadis varmış. 3500 tanesini kabul etmiş. Geri kalanlarını atmış. Kabul ettikleri ortada. Allah’ın baldırı, deve sidiği… Neden hep yarım zeka ürünü olan şeyler hadis diye karşımıza çıkıyor da, bilimsel hadis çıkmıyor?

KURAN’DA BİLİMSEL AYETLER OLMAKLA BİRLİKTE NEDEN HADİS KİTAPLARINDA YOK?

Kabul edilen hadislerin Kur’an’ın tamamlayıcısı olduğunu söyleyenlere sesleniyorum! Neden Resul evrenin genişlemesi ile ilgili ayetleri açıklamamış. (Zariyat 42) Misal yeryüzünün eksilmesiyle ilgili ayetler var. Konuyla ilgili bana neden resulün bir bilimsel açıklaması gelmemiş. (Enbiya 44) Embriyo ile ilgili ayet var ama resulün bu konuda hadisi yok. (Müminin 14) Hurmanın zarı anlamına gelen kelime (Kıtmîr) bu gün bilim adamlarınca, atom ve alt parçacıkları anlatıyor diye anlatılırken, neden Buhari atomla ilgili bilgi vermiyor. (Fatır 13) Elektrozayıf etkileşim ile ilgili Nobel alan Müslüman bilim adamı “Mülk Suresinden inancımı aldım bu ayetten yola çıktım diyor, bununla ilgili neden hadis yok. (Mülk 3-4) Neden? Çünkü siz, sizin gibi beyinleri küçük adamların kuklası olmuşsunuz.

NOBEL ÖDÜLÜ ALAN MÜSLÜMAN DİN ADAMI SALAM’IN ÇALIŞMALARINDA İLHAM ALDIĞI AYETLER

Muhammed Abdus Salam dindar bir Müslüman olarak bilinirdi ve bilimsel çalışmalar yapmaya yönelmesinin esas sebebinin de din olduğunu söylemişti. Pakistan’da taraftarları olan Kadıyanilik (diğer bir adıyla Ahmediye) akımına bağlıydı. Bir yazısında “Kur’an-ı Kerim bize Allah’ın koyduğu kuralları ve doğa kanununun doğruluğunu derinlemesine düşünmemizi emreder; ancak neslimizin Yaradan’ın tasarımını bir an olsun görebildiği için ayrıcalıklı olduğunu düşündüğümde, lütuf ve ihsanı için naçizane biçimde O’na şükrediyorum.” demiştir. Nobel Fizik Ödülü için yaptığı kabul konuşmasında, Salam Kur’an-ı Kerim‘in Mülk Suresi‘nden üçüncü ve dördüncü ayetlerini okumuştur: O, yedi göğü tabaka tabaka yaratandır. Rahmân’ın yaratışında hiçbir uyumsuzluk göremezsin. Bir kere daha bak! Hiçbir çatlak (ve düzensizlik) görüyor musun? Sonra tekrar tekrar bak; bakışların (aradığı çatlak ve düzensizliği bulamayıp) âciz ve bitkin halde sana dönecektir.

Ardından konuşmasını şöyle sürdürmüştür:”Bu aslında tüm fizikçilerin inancıdır; araştırmamızda ne kadar derinine inersek o kadar merak duyarız, gözümüzü diktiğimiz parıltı da o derece artar.

Kaynak: Wikipedia

İNSANLARIN CİNSEL YAŞAMINDAN ÇOCUKLARLA EVLİLİĞİNE VE CİNSEL PERFORMANSINI KONU EDEN HADİSLER VAR AMA NEDEN BİR TANE BİLİMSEL HADİS YOK?

Nasıl ilişkiye gireceğiniz, kız alırken yaşta alt sınır ne kadar zorlanır, cennette kaç huri alırım, kaç erkek gücünde olurum… Buhari ve diğerleri sizin beyninize göre hadis uydurmuşlar. Kur’an’a baksanız pek çok bilimsel gelişme takip edecekken, sen gelmişsin hadi bana namazı anlat diye gerilim veriyorsun. Sen bana ay ve güneşin yörüngesini hadisten anlat. (Enbiya 33) Sen bana yerin ve göğün ayrılışını hadisten anlat. (Enbiya 30) Sen bana meyvelerdeki dişi ve erkekliği hadisten anlat (Rad 12) Sen bana rahimdeki üç karanlık evreyi hadisten anlat (Zümer 6) Zümer 21’deki dünyada su döngüsünü, Rahman 20’deki denizlerin karışmamasını, NAHL 68 deki “dişi” bal arısının yuvayı yaptığını, Hicr 22’deki aşılayıcı rüzgarın bilimsel tarifini hadisten anlat.

SADECE ŞEYTANLAR ALLAH’IN AYETLERİ HAKKINDA DÜŞÜNMEMİZE ENGEL OLABİLİR

Hani Kur’an namaz konusunda eksikti de senin hadislerin tamamladı ya… bu bilimsel olayların bulunduğu ayetleri neden tamamlayacak hadisler, rivayetler, âlimlerinize gelen ilhamlar, gavsların kelamları bulunmamakta? Ben yine cevap vereyim. Çünkü, Kur’an Allah kelamı ama sizin kitaplarınız insan uydurması. A’dan Z’ye bütün âlimleriniz, gökten aldıklarını iddia ettikleri bilgilerle, sabah kalkıp gece yatana kadar size yol gösteriyor. Neden biri de bilimsel ilham almıyor. Cevabı yine ben vereyim. Aklı kullanmayı öğretirlerse, sizi sö mü re me ye cek leeeeer. İşte o yüzden sizi ibadete boğuyorlar, züht hayatı yaşatıyorlar, ruhbanlığa sevk ediyorlar. Kendi bedeninize beyninizi hapis ediyorlar. Siz bu prangadan nasıl kurtulursunuz? Aklıma tek gelen çözüm Kur’an’a sımsıkı yapışmanız.

Selametle

Arif Konuşur / Ekvator Haber

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.