Ekvator Haber

Katledilen sadece Kurt mu?

Katledilen sadece Kurt mu?
Ragıp Kamil İlbeyi
Ragıp Kamil İlbeyi( ilbeyi@ekvatorhaber.com )
Bağımsız gazeteci ve teolog olan Ragıp Kamil İlbeyi çeşitli haber sitelerinde yayın yönetmenliği ve editörlük yapmış, Kanal 12 televizyonu için programlar hazırlamış ve sunmuştur.
10
04 Ocak 2019 - 10:46

Siyasi bir partinin ve onun alt yapılanmasının simgesi bozkurt olan bir parti başkanına, o partinin üyeleri tarafından boğazı kesilerek katledilen bir kurdun kafası hediye ediliyor.

mhp kurt hediye ile ilgili görsel sonucu

Çünkü Bozkurt ve Asena Türk ulusunun simgelerinden. Kurt sadece Türkiye’de değil tüm Turan ülkelerinde ayrıca Afganistan (Güney Türkistan) İran (Aras Güney Azerbaycan ve Türkmensahra) Irak (Türkmeneli) Suriye (Batı Türkmeneli) Saha Yakut, Doğu Türkistan, Gagavuzya ve pek çok bölgede farklı din, mezhep ve kültürlerden Türklerin ortak değeridir.

Bu parti adında milliyetçilik olan ancak icraatleri bunu yalanlayan milletin gazını alma teşkilatıdır.

Partinin simgesi bozkurt… Kurt, Türk Ulusunun dünyaya yayılan ve geçmişi Türk tarihi kadar eski olan ama Türkiye’de bu partinin sahiplendiği bir sembol.

Kimi milletleri kartal, kimini ayı, kimini deve ve bazıları da çakallar simgeler!

Boğazı kesilerek katledilen kurt, milliyetçi partiye hediye edildi, kurt Türk ile özdeş bir simge, Türk’ün simgesinin boğazı kesildi, Türklük naraları atanlara hediye edildi.

Burada bir mantık hatası var!

Eğlence ve beceri için yapılan avcılığa, hayvanlara şiddete ve katledilmelerine karşıyım. Söz konusu bir can katlediliyor ve cam bir fanusta sergilenmek üzere armağan ediliyor…

Tabi ruhlarında ve geçmişlerinde insan cinayetleri olan bir zümre hayvan katlederken tereddüt eder mi?

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

© Copyright ekvatorhaber.com 2015