erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi ABD tarafından Mueller operasyonunda öldürüldü peki IŞİD Türkiye için tehlike oluşturuyor mu? Örgütün yeni lideri olarak el-Kureyşi’nin adı açıklandı. IŞİD dağılacak mı yoksa bölge için tehdit oluşturmaya devam mı edecek? Aslında herkesin aklındaki soru şu; IŞİD Türkiye için tehlike oluşturuyor mu?

Gazeteci Murat Nazlı’ya göre ŞİD gücünü tekfircilikten alıyor ve tekfirci terör tüm bu silahlı örgütleri besliyor. IŞİD’in kökleri ise ABD Rusya soğuk savaşına kadar gidiyor. Murat Nazlı Bağdadi’nin ölümü sonrası IŞİD’in geleceği ve Türkiye’ye etkisini Ekvator Haber’e yorumladı.

YouTube Ekvator Haber’e abone olmayı unutmayınız

IŞİD elebaşları Ebu Bekir el-Bağdadi’nin öldürüldüğünü doğruladı. Örgüt yeni liderin Ebu İbrahim el Haşimi el Kureyşi olduğunu açıkladı. Peki, IŞİD’in yeni lideri el Kureyşi kimdir? IŞİD ve Bağdadi’nin CIA bağlantısı var mı? Rusya ve Suriye Bağdadi’nin ölümüne neden şüphe ile yaklaşıyor? ABD neden Bağdadi’nin cesedini denize attı? IŞİD neden Ehli Sünnet hadis kitaplarını ve şeriatını kendisine referans alıyor?

Daha fazlasını okuyun: Bağdadi’nin şüpheli ölümü ve IŞİD’in yeni lideri el Kureyşi

ABD Bağdadi’yi öldürmedi çünkü o, onların çocuğu

Suriyeli siyaset uzmanı Ahmed El Derzi, ABD’nin zamanlaması manidar Bağdadi’yi öldürdük açıklamasını analiz etti. El-Derzi’ye göre “Çünkü (Bağdadi) o, onların çocuğu. Eğer ondan kurtulmuşlarsa bu, ABD politikası için sıradan bir uygulama, onların ne müttefiki ne dostu var. Ama onu bir yerlere saklamış da olabilirler, yani o gizli bir yerlerde yeni bir hayata başlamış olabilir.”

Rusya’da Derzi gibi düşünüyor…

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov IŞİD-DEASH elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’nin öldürüldüğü haberi üzerine hafta başında bir açıklama yaptı.

Daha fazlasını okuyun

Kürtler Türk mallarını boykot ediyor

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Kürdistan’da yaşayan Kürtler Türk mallarını boykot etme kararı aldı. Toplum örgütleri ve YPG/PKK’ya bağlı kuruluşların çağrısı Kürtlerden karşılık buldu. Türk ürünlerini boykot eden Kürtler İran üretimi ürünlere yöneldi.

Daha fazlasını okuyun

IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi ABD tarafından Mueller operasyonunda öldürüldü peki IŞİD Türkiye için tehlike oluşturuyor mu? Örgütün yeni lideri olarak el-Kureyşi’nin adı açıklandı. IŞİD dağılacak mı yoksa bölge için tehdit oluşturmaya devam mı edecek? Aslında herkesin aklındaki soru şu; IŞİD Türkiye için tehlike oluşturuyor mu? Gazeteci Murat Nazlı’ya göre ŞİD gücünü tekfircilikten alıyor ve tekfirci […]

IŞİD Türkiye için tehlike oluşturuyor mu?

504
erkinses reklam

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.