erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Her köşe bucağa bir cami kampanyası

Her köşe bucağa bir cami kampanyası
Ragıp Kamil İlbeyi
Ragıp Kamil İlbeyi( ilbeyi@ekvatorhaber.com )
Ragıp Kamil İlbeyi çeşitli haber sitelerinde yayın yönetmenliği ve editörlük yaptı. Kanal 12 Televizyonu için çeşitli televizyon programları hazırlamış ve sunmuştur. İlbeyi, bağımsız gazeteci ve teolog olarak görev yapmaya devam etmektedir.
3.764
14 Haziran 2020 - 19:05

Dış güçlerin oyunlarını hep birlikte bozalım. Hatırlarsanız patates, soğan, limon, oyunları yapmışlardı bizlere. Ama biz yer miyiz be! Reisimizi de yedirtmeyiz bunları da yemeyiz.

Ayasofya’nın açılmasına dış güçler karşı çıkıyor biliyorsunuz. Reisimizi kuzuların sessizliğine terk etmeyelim ellaaam.

Ayasofya giriş ücreti 100 Erdoğan Lirası, 2019 yılında Ayasofya en çok ziyaret edilen müze olup 3.727.361 kişi tarafından ziyaret edildiğine göre, küçük bir hesap yaparsak; e kare bölü çarpı eksi üç takla al takke ver külah eşittir= ufff çok iyi para laaa.

5 vakit çarpı 100 TL = Baba ben deist oldum.

2014 yılında, Işıkçılar Cemaati – İhlas Vurgunculuk tarafından harcanan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Türkiye’deki cami sayısının 86 bin 700 olduğunu söylemişti. 2020 yılı ile tahminen ülkedeki cami sayısı 90 bini aşmış olabilir ve şu haliyle bile dünyanın en çok camisini barındıran, soğuk kış geceleri donmasınlar diye evsizleri, yoksulları, kimsesizleri bir kaç hafta spor salonlarında yatıran, dini bütün İslam ülkesi Türkiye.

Elhamdülillah!

Erdoğan nasıl Kuran okuyor be! 4 Elif miktari bi çekiyor ufff o ne tilavet o ne kıraat… Ohh! Mis misss…

Mis deyince kurufasulye pilav çekti lan canım en son 10 yıl önce yemiştik hani o pastırmalı…

Her tepeye bir cami kampanyası yapalım. Ağrı Dağının tepesine de bir cami dikelim. Çoktan seçmeli minareli olsun. Bu cami Ermenistan ve İran’dan görünsün çatır çatlasınlar, sınır kapılarına ‘kıskanma çal senin de olur’ tabelaları asıp daha da kıskandıralım. Çatır çatır çatlasınlar, patır patır patlasınlar.

Ağrı Dağına yapacağımız çılgın cami projesinin hemen ardından, Kayseri Erciyes Dağına Bozkurt İzci Kulübü ve Oturduğu Yerden Turancılık Yapan Alpler Millet Bahçesi’ni kurup daha pis kıskandıralım.

Edirne sınır kapılarına kıs kıs gülen bir reis resmi asalım. Ama çok büyük olsun. Gördükçe kudursun gobeller.

Trump’ı, Macron’u, Merkel’i Facebook arkadaş listemizden çıkaralım. Putin’in, Ruhani’nin ve Cinping’in resmini beğenip altına ‘kral adamsın dostum’ diye yorum yazalım.

Uffff yaaa çok fena siyaset öğrendim. Çok iyi bir A Haber izleyiciyim. Çok iyi bir devlet yöneticisi oldum. Artık iyi kürtaj verebilirim. Zaman kaybetmeden il başkanlığına uğrayayım. İlkokul diplomamı alıp akademisyen olarak üniversitede işe başlayayım. İçime ampul kaçmış bir yandaş gibiyim. Kendimi çok fazla yerli ve milli hissediyorum. Duble yol gibiyim. Osmangazi ve Yavuz Sultan geçmesen de geçiririz köprüleri gibi her yanımdan yerli ve millilik fışkırıyor.

Mehteri getirin bana! Mehter ver bana! Ertan Tan’ı getirin bana…

Ragıp Kamil İlbeyi

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.