erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul AKP’ye biat etmiyor

Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul AKP’ye biat etmiyor
Ragıp Kamil İlbeyi
Ragıp Kamil İlbeyi( ilbeyi@ekvatorhaber.com )
Ragıp Kamil İlbeyi çeşitli haber sitelerinde yayın yönetmenliği ve editörlük yaptı. Kanal 12 Televizyonu için çeşitli televizyon programları hazırlamış ve sunmuştur. İlbeyi, bağımsız gazeteci ve teolog olarak görev yapmaya devam etmektedir.
1.586
20 Mayıs 2020 - 5:47

“Camiler açılsın, Ramazan bayramında Müslümanlar engellenmesin” diyen Furkan Hareketi lideri Alparslan Kuytul iktidarı zorda bırakacak açıklamalar yaptı. Bunun neticesinde öğrenci evleri kapatıldı. Nedeni ise AKP’nin icraatlarını sorgulaması. Kuytul yıllarca suçsuz bir şekilde hapis yattı. Mahkeme daha sonra Alparaslan Kuytul’a ve Furkan Vakfı ile Furkancılara iftira attığını kabul etti. İktidar ne yaparsa yapsın Türkiye’nin Ebuzerr’i Alparslan Kuytul AKP’ye biat etmiyor.

Seversin sevmezsin, mert adam. Münafık değil. Dürüst. Davaları inançları size bize ters olabilir ama iki yüzlü değil. İnancı neyse onu mertçe söylüyor. Alparslan Kuytul dürüstlüğü ve davasına saygısı, bağlılığı ve ilkelerinden taviz vermemesi ile her kesim tarafından saygıyı hak ediyor.

Türkiye’nin Ebuzerr’i Alparaslan Kuytul

Türkiye’de büyük cemaati olan iki değerli sözü dinlenmesi gereken âlim var. Biri şehit edildi ancak sözleri, sohbetleri ve kitapları yaşıyor. Mahmud Esad Coşan r.a. aramızdan ayrıldı ancak Alparaslan Kuytul saçı sakalı ağarsa da daha uzun bir süre münafık ve müşriklere dert olmaya, Türkiye’nin özlediği ve hasretle beklediği Ebuzerr’i olmaya devam edecek.

Umarım ki o bu duruşuyla kendisi gibi davasına sadık talebeler yetiştirir yada ilham olur.

Ben kendisine derin saygı ve hürmet besliyorum. Pek çok İslami meselede onun görüşüne başvuruyorum. Çünkü bana göre Sünni Hanefi mezhebini en iyi savunup anlatacak ve yaşayan kişi kendisidir. Bu nedenle Kuytul’un söyledikleri de Hanefilik ve Maturidilik’in esasları olup dinlenilmesinde yarar vardır. Medya maymunu iktidar soytarısı dünya düşkünü münafık hocaları dinlemek yerine aynı inançları paylaşmasanız bile Alparaslan Kuytul’u dinleyin çünkü dini ve mezhebi ilkelerinden şaşmıyor, takiyye yapmıyor. Arkadaş düşmanın bile mert olanı saygıyı hak eder!

Davasına sahip çıkıp kendisini davasına arayana saygı duyacaksın.

Bu nedenle Grup Yorum solisti İbrahim Gökçek’e de saygı duyacaksın suçsuz bir şekilde hücrelere atılıp yıllarca hapis yattığı halde yolundan zerre şaşmayan Alparslan Kuytul’a da, suçsuz olduğu halde hapse atılıp daha sonra hakkında suçlar uydurulan Selahattin Demirtaş’a da saygı duyacaksın.

Çünkü bu her biri birbirinden farklı olan insanlar davalarına kendilerini adamıştır.

Ama iktidar ve küçük ortaklarının çıkarcı iki yüzlü siyasetleri genelevlerde bile kendine yer edinemez. Vesikalı diye bir görülen hanımlar dâhi onlardan daha şeref sahibidir.

Kimse terörist edebiyatı yapmasın. Yok öyle terör merör. Danışıklı dövüş var. Olan ancak sana bana olur. İktidar sahibi çıkış yolunu bulur.

Ragıp Kâmil İlbeyi

Ekvator Haber ve Erkin Ses Genel Yayın Yönetmeni

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.