erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Esma Esad kanseri yendi Suriye de emperyalizmi yenecek

Esma Esad kanseri yendi Suriye de emperyalizmi yenecek
86
05 Ağustos 2019 - 11:02

Suriye lideri Beşar Esad’ın eşi Esma Esad hanımefendi, meme kanserine karşı verdiği savaşı kazandığını duyurdu.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad hanımefendinin, meme kanserini tamamen yendiğini açıkladı. Esma Esad, bu hastalığı bu hastalığı “hak ettiğini” söyleyenlere hitaben, “Vatanını ve milletini satanlar, yabancıların emrinde Suriyeli kardeşlerine karşı silah taşıyanlar… Bunların ahlakının kaldığını mı düşünüyorsunuz?” dedi.

Esma Esad’a bir yıl önce meme kanseri teşhisi konmuştu. Erken evrede tespit edilen kötü huylu tümör nedeniyle Ağustos 2018’den beri tedavi gören 43 yaşındaki Esma Esad, meme kanserini yendiğini devlet televizyonuna verdiği röportajda açıkladı.

HANIMEFENDİ KANSERİ SURİYE EMPERYALİZMİ YENECEK

Esma Esad, “Bu yolculuğum sona erdi. Tüm acıları, yorgunlukları, hatta olumlu yanlarıyla… Allah’a şükür bitti. Kanseri tamamen yendim” diye konuştu. Tedavi kapsamında Suriye askeri hastanesinde kemoterapi gördüğünü belirten Esad, bu hastalığı “hak ettiğini” söyleyenlere hitaben, “Vatanını ve milletini satanlar, yabancıların emrinde Suriyeli kardeşlerine karşı silah taşıyanlar… Bunların ahlakının kaldığını mı düşünüyorsunuz?” dedi.

Suriye Devlet Başkanlığı makamı, Esma Esad’ın hastalığını Ağustos 2018’de kamuoyuna duyururken Esad çiftinin hastanede çekilen bir fotoğrafını da sosyal medyada paylaşmıştı. Fotoğrafta Esma Esad infüzyon için bir sandalyede otururken görülüyordu.

Humuslu bir ailenin kızı olarak Londra’da doğup büyüyen ve eski bir yatırım bankacısı olan Esma Esad, 2000 yılından beri Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile evli. Çiftin üç çocuğu var.

Esma Esad hastalığını 2018 yılı Ağustos ayında duyurmuştu. Meme kanseri teşhisi nedeniyle hastaneye kaldırılan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad Suriye halkına yönelik “Benim kararlılığım, sizin kararlılığınızdan geliyor” ifadelerini kullanmıştı.

Esma Esad “Ben dünyaya sebat, güç ve zorluklara göğüs germeyi öğreten halkın bir parçasıyım. Benim kararlılığım sizin son yıllarda gösterdiğiniz sebat ve kararlılıktan geliyor” ifadelerini kullanmıştı.

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.