Gündem

Erdoğan ve Maduro’nun Venezuela altınları üzerine kurulu dostluğu

”Bloomberg, Venezüella ile Türkiye arasındaki beklenmedik bir diplomatik dostluğun Maduro için finansal bir yaşam çizgisine nasıl dönüştüğünü araştırıyor…”

Ekvator Haber Merkezi | Bloomberg, adil olmayan bir seçim sistemi eleştirilerine de neden Venezuela’da neler olup bittiğine dair son durumu anlatan bir belgesel hazırladı. Bloomberg belgeselin içeriği hakkında şu açıklamayı yaptı:

”Venezuela ekonomik çöküşün eşiğine geliyor, ancak ABD yaptırımlarına rağmen, Nicolas Maduro hükümeti devam ediyor.

Bloomberg, Venezüella ile Türkiye arasındaki beklenmedik bir diplomatik dostluğun Maduro için finansal bir yaşam çizgisine nasıl dönüştüğünü araştırıyor – ülkenin altın rezervlerini satmasını ve rejimini iktidarda tutmasını sağlıyor.”

“Venezuelayı kurtaracak gizli altın pazarlığı” başlıklı belgeselde, Türkiye ile Venezuela arasındaki ilişkilere ilişkin dikkat çeken detaylar yer alıyor.

“Venezuelayı kurtaracak gizli altın pazarlığı” başlıklı belgeselde, Türkiye ile Venezuela arasındaki ilişkilere ilişkin dikkat çeken detaylar yer alıyor.

ABD yaptırımları ile dünya gündeminde olan Venezuela’da, gelinen yıkım tablosunun bir numaralı sorumlusu olarak gösterilen Nicolas Maduro hükümeti ise işi Amerikan komplosuna bağlayarak koltuğu bırakmıyor. 

Maduro ve Erdoğan’ın dostluğu 15 Temmuz gecesi başladı

İki ülke arasındaki beklenmedik diplomatik dostluğun Maduro için finansal bir yaşam çizgisine nasıl dönüştüğünün araştırıldığı belgeselde, Maduro ve Erdoğan’ın dostluğunun 15 Temmuz gecesi başladığına vurgu yapılıyor.

15 Temmuz’un  yaşandığı sırada Erdoğan’ın kendisini dışlanmış hissetiği belirtilen belgeselde, “O gün, dünyada hiç kimseden çok fazla destek alamıyordu. Kendisine gelen ilk aramalardan biri, Venezuela’daki Türk konsolosluğuyla irtibata geçen Venezuela hükümeti temsilcisindendi” deniyor.

Gelen destek telefonunda, “Sizinle birlikteyiz. Darbe girişiminin kurbanı olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Amerikan hükümetinin bir şekilde bu işin arkasında olduğuna eminiz” ifadelerinin kullanıldığı aktarılıyor ve ekleniyor:
“Maduro ve Erdoğana kadar uzanan bu görüşme, gerçekten de Maduro için altını ülkesinden çıkarıp paraya dönüştürmeye sağlayan kilit bir görüşmeydi.”

Bloomberg, Türkiye ile yapılan gizli altın pazarlığının, Venezuela’nın altın rezervlerini satmasını ve rejimini iktidarda tutmasını sağladığına dikkat çekiyor.

Videoyu buradan izleyebilirsiniz.

ekvatorhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir