Yaşam

Dünya sustu doktorlar özçekimleri ile konuştu

Coronavirus salgınına karşı mücadele eden doktorlar, hemşireler ve tüm sağlıkçılar özçekimlerini çekerek Instagram Covid Nurses hesabından yayınladılar: Dünya sustu doktorlar özçekimleri ile konuştu

Ragıp Kamil İlbeyi

Bazen resimler öyle şeyler anlatır ki sözcüklerle anlatmak bile daha zordur. Bazen sadece susmak gerekir ki bakışlar konuşsun. Koronavirüs tüm dünyada yıkıcı etkiler gösteriyor. Şimdiden 20 bin insan Covid-19 salgınına yakalanarak yaşamını yitirdi. Kimilerine göre rakamlar daha fazla. Avrupa ve ABD zor günler yaşıyor. Hele İtalya… O, salgının başladığı Çin’den binlerce kilometre uzakta olsa da Çin’den daha fazla etkilendi.

Doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar, ambulans sürücüleri ve tüm sağlık görevlileri inanılmaz işler başardılar. Aslında Superman, Batman değil onlar gerçek kahramanlarımız.

Onlar üstün bir cesaret ile savaşıyor. Yiğitlik destanları yazıyor. Ama ne yazık ki Türkiye’de sağlık görevlileri dövülüyor, hatta öldürülüyor. Kendi doktoruna, hemşiresine bu kadar düşmanca, canavarca davranan başka bir ülke var mıdır bilemiyorum.

İtalya’da doktorlar insanüstü, doğaüstü bir çaba gösteriyor. İnsanları kurtarmak için neredeyse kendilerini unutuyorlar.

Bu mücadelenin fotoğraflarını çektiler. Özçekim yaparak bunları sosyal medya platformlarında yayınladılar. Savaştan çıkmış muzaffer komutanlara, yiğit askerlere benziyorlardı. Yorgundular ama güçsüz değillerdi. Maskelerin izi çıkmış, sıyırmış derilerini. Sanki dayak yemiş gibi her biri.

Dünyanın her yerinde Covid-19‘a karşı görev yapan kahramanlar mücadelelerini fotoğraflıyor ve Covid Nurses hesabından yayınlıyor. Daha fazla fotoğraf görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Covid-19 Coronavirus hakkında daha fazla bilgi sahibi olup korunma yollarını öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 

http://www.ekvatorhaber.com/covid-19-onleme-ve-tedavi-el-kitabi-turkceye-cevrildi/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir