erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

CHP’liler 19 Mayıs’ta Duisburg’da Eren Yıldırım için yürüdü

CHP NRW Birliği Duisburg ve Çevresi Temsilciliği CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım’ın derhal serbest bırakılması için yürüyüş düzenledi.

CHP’liler 19 Mayıs’ta Duisburg’da Eren Yıldırım için yürüdü
3.262
19 Mayıs 2020 - 23:28

CHP NRW Birliği Duisburg ve Çevresi Temsilciliği CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım’ın derhal serbest bırakılması için yürüyüş düzenledi.

Ekvator Haber Merkezi | Almanya Nordrhein-Westfalen

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nordrhein-Westfalen NRW Birliği Duisburg ve Çevresi Temsilciliği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramından bir gün önce  tutuklanan CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım’ın derhal serbest bırakılması için yürüyüş düzenledi.

19 Mayıs’ta Duisburg’da düzenlenen yürüyüşe korona önlemleri kapsamında kısıtlı katılım sağlandı.

Aksu: “umudu koruyun, yolun sonu görünüyor”

CHP NRW Birliği Duisburg Temsilciliği Başkanı Haluk Aksu kısa bir açıklama yaparak, “Osmanlı’dan bugüne tek adam otokrasisine karşı mücadele halen sürüyor. Ama umudu koruyun, yolun sonu görünüyor” dedi.

Özer: ” Demokratik kurtuluş mücadelemizi sürdüreceğiz”

Eyleme Bielefeld’den katılan CHP NRW Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Özer: “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 101 yıl önce, silah ile yaptığı Kurtuluş Savaşı bugün demokratik kurtuluş mücadelesi olarak devam ediyor. Türkiye’yi 19 yıldır yöneten tek parti iktidarı, hileli seçim sonuçları ile Başkanlık Sistemine geçtikten sonra, Türkiye tam bir tek adam otokrasisine dönüştü. Ülkede ekonomik ve siyasi çöküşe yol açan AKP iktidarı, şimdi de 19 Mayıs öncesi Adana Yüreğir CHP Gençlik Kolu Başkanımız Eren Yıldırım’ı tutuklama provokasyonu ile gündemi değiştirmek ve karışıklık çıkarmak istiyor. Bizler bu oyuna gelmeyeceğiz ve demokratik kurtuluş mücadelemizi sürdüreceğiz. ” Dedi.

Yürüyüşe katılan CHP’liler korona kurallarına dikkat ederek yol boyunca türküler söyleyerek CHP NRW Birliği Duisburg Parti binası önüne kadar yürüdüler. Yürüyüşe, CHP NRW Birliği Disiplin Kurulu Başkanı Özcan Balcı, CHP NRW Birliği Başkanı Mustafa Demir, ikinci Başkan Cemil Özcan ve CHP NRW Birliği Kadınlar Kolu Genel Sekreteri Yadigar Sario, CHP NRW Birliği Essen ve Çevresi Temsilciliği Başkan Yardımcısı Selçuk Mengen de katıldı.

Haber: Ragıp Kamil İlbeyi / Ekvator Haber

Haber ve basın bültenlerinizin Ekvator Haber’e yayınlanması için tıklatınız

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.