erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Bugünün otağlısı… Erdoğan Türk milliyetçisi mi oldu?

Bugünün otağlısı… Erdoğan Türk milliyetçisi mi oldu?
Yusuf Yavuz
Yusuf Yavuz( yusuf_yavuz2004@yahoo.com )
Gazeteci yazar Yusuf Yavuz Ispartalıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde çevre, doğa, köy, emek ve doğal yaşam üzerine haber ve makaleleri yayınlanmaktadır. Kendi adı ile açtığı bir blog sayfası da vardır. gazeteciyazaryusufyavuzblog.wordpress.com
88
02 Eylül 2019 - 20:32

Yusuf Yavuz

Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü kutlamaları son iki üç yıldır 30 Ağustos’a alternatif bir gövde gösterisine dönüştürüldü.

Devletin zirvesi tekmili birden Malazgirt ve Ahlat’taki kutlamalarda boy gösteriyor. Bilal Erdoğan’ın da yöneticileri arasında bulunduğu Okçular Vakfı ise bu kutlamaların “gösteri” kısmını üstleniyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk milliyetçisi mi oldu?

TÜRKLÜĞÜ AYAKLAR ALTINA ALANLARIN YENİ OSMANLICILIK OYUNU

Türklüğü ve milliyetçiliği ayaklar altına aldığı zamanlarda iktidarın diline dolanan megri megrili Kürtçe şirinlik muskaları dağıtımı, açılım gösterileri ve akil adamlar sürecinin ardından yönelinen alan Selçuklu soslu yeni Osmanlıcılık oyunu…
Bu dönemin ahkamı da geçmişteki açılım sürecinin tersi yönünde. Bunun için her etkinlik bir fırsata dönüştürülüyor ve ağızlardan ayrıştırıcı ve ateşten sözler saçılıyor.

TÜRKİYE FİLM PLATOSUNA DÖNDÜ

Türkiye’nin her yeri devasa bir sahne ve nerede bir resmi etkinlik varsa orada bir film seti kuruluyor sanki…

Pala bıyıklı, miğferli, palalı, kılıçlı, atlı-kamçılı adamlar sanki zamanın bir yerlerinde unutulmuş, uyuyakalmışlar da uyanır uyanmaz Anadolu’yu işgal etmiş kostümlü balo beyliğinin askerleri gibi karşınıza ansızın çıkıveriyor. Beştepe’den AVM’lere, taşra kasabalarından metropol meydanlarına, buğday tarlalarından tarihi mezarlıklara, hatta hayvanların otlaması gereken meralara kadar hemen her yerde bu kostümlü balo beyliğinin adamlarına rastlayabilyorsunuz…

Organizasyonu Okçular Vakfı düzenliyor

Bu balolardan sonuncusu Ahlat’taydı…

Malazgirt zaferinin 948. yıl dönümü kutlamaları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Ahlat’a gelen MHP lideri Devlet Bahçeli, Sultan Alparslan’la özdeşleştirilen otağda ilgi odağı oldu.

YAPAYLIK ÜZERİNE KURULU TÜRKÇÜLÜK

Çevresinde plastikten dev okçu heykellerinin bulunduğu yapay Kırgız çadırının içinde bağdaş kurup Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ekabirle sohbet eden Bahçeli daha sonra çadırın dışına çıkıp elinde tespihi ile poz verdi. Dev otağ çadırının ahşap bir platform üzerinde kurulması dikkat çekiyor.

ERDOĞAN, ALP ARSLAN MI OLMAK İSTİYOR?

Sultan Alparslan’ın Anadolu’yu fethinden önce ordusunun Malazgirt’e hazırlandığı yer olarak bilinen Ahlat, bugün Erdoğan’ın yazlık sarayı ile gündemde. Bahçeli’nin geçtiğimiz yıl akıllara getirmesiyle gündeme gelen ve birden Van Gölü kıyısındaki tarım arazileri üzerinde inşasına başlanan Erdoğan’ın yeni külliyesi, Sultan Alparslan’ın otağı ile özdeşleştiriliyor. Önceki gün külliyenin çevresinde butik oteller de yapacaklarını müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Alparslan donuna büründürülmek isteniyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli

Bahçeli’nin Ahlat’ta tahta platformun üzerinde kurulan devasa Kırgız çadırının önünde verdiği tespihli poz, tarihin ve coğrafyanın bütün soru ve yanıtlarını boşa çıkaran bu dönemin özetidir…

Bahçeli, bugünün otağlısıdır.

Yeryüzünün en çarpıcı coğrafyası olan bu topraklar binlerce yıldır böyle bir kurgusallığın içinde hiç kaybolmamıştı… 

Yusuf Yavuz / Ekvator Haber

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.