erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Borusan, #AskıdaEğitimVar projesini başlattı

Borusan, #AskıdaEğitimVar projesini başlattı
6.953
05 Mayıs 2020 - 13:16

Borusan Holding, #AskıdaEğitimVar projesini başlattı. Sosyal girişim Askıda Ne Var ile birlikte gerçekleştirilen proje kapsamında, üniversite öğrencilerine destek veriliyor. Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar da mentorluk yaparak projeye katkıda bulunuyor.

Sosyal faydayı her zaman önde tutan ve Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesinde toplumsal dayanışmayı güçlü bir şekilde destekleyen Borusan, yeni bir projeyi hayata geçirdi. Askıda Ne Var sosyal girişim platformu ile birlikte başlatılan #AskıdaEğitimVar projesi uzaktan eğitime erişimde zorlanan üniversite öğrencilerini desteklemeyi amaçlıyor.

Proje kapsamında, eğitimlerine kesintisiz devam edebilmeleri için üniversite öğrencilerine bilgisayar, internet paketionline kitap aboneliği, mentorluk ve online eğitim platformlarına erişim desteği sağlanıyor. Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar ve Borusan’ın üst yönetimi de mentorluk yaparak projeye destek olacak.

Askıda ekmek geleneği #AskıdaEğitimVar’a dönüştü

Eski bir Osmanlı geleneği olan “askıda ekmek” uygulamasından esinlenerek tasarlanan, ülkemizin geleceği olan gençlerin kendilerini mümkün olan en iyi şekilde geliştirebilmelerini hedefleyen Askıda Ne Var? sosyal girişimi ile Borusan Holding işbirliği hakkında açıklama yapan Erkan Kafadar şunları söyledi:

Borusan’ın topluma fayda sağlayan çalışmalarının önemli bir kısmı eğitim alanında yapılıyor. Borusan’ın, sosyal sorumluluğu sürdürülebilirliğin temel bir parçası olarak gören yaklaşımı, Kurucu ve Onursal Başkanı merhum Asım Kocabıyık’ın kuruma kazandırdığı değerlerin ve kültürün doğrudan bir sonucudur. Bu bağlamda grup olarak çocukların ve gençlerin eğitim imkânlarına erişimini desteklemek için uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Bugün üniversitelerde fiziksel olarak yapılamayan eğitim çevrimiçi yapılıyor. Oysa birçok öğrencinin uzaktan eğitime devam edebilmek için temel ihtiyaçlar olan internet ve bilgisayara erişimi bulunmuyor. Projeyi bu nedenle hayata geçirdik. İsteyen herkes bu projeye bireysel olarak destek verebilir. Ben bu projeyi destekleyen tüm birey ve kurumlara teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki bugünleri #BeraberAşacağız.”

Askıda Eğitim Var Projesi Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Biryudumkitap, Cambly, HP, Microsoft ve Udemy’nin desteği ile gerçekleşiyor. Projeye bireysel olarak destek vermek isteyenler  askidanevar.com adresini ziyaret ederek ASKIYA BIRAK sekmesine tıkladıktan sonra kaydını yaptırıp gençlerin eğitime eşit şartlarda erişebilmek için ihtiyaç duydukları malzemeleri askıya bırakabilir. Projenin tanıtım videosuna ise bu adresten erişmek mümkün.

anamur escort bayan

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.