erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Beşar Esad, Avrupa Suriye’de terörizmi destekliyor

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Avrupa Suriye’de terörizmi destekliyor

Beşar Esad, Avrupa Suriye’de terörizmi destekliyor
91
09 Kasım 2019 - 18:30

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad katıldığı bir TV programında Avrupa ülkelerinin Suriye’de terörizmi desteklediğini söyledi.

Ekvator Haber Merkezi | Avrupa’nın bir yandan teröristleri destekleyip diğer yandan mültecilerden korkmasını ikiyüzlülük olarak değerlendiren Esad, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Avrupa’ya açılan sınır kapılarını açarak mültecileri Avrupa’ya gönderme tehditlerinden çekinen Avrupa’nın Erdoğan’dan nefret ettiğini ama mülteciler konusunda Erdoğan’a muhtaç olduklarını söyledi.

İlgili Haber: Erdoğan’ın Suriye politikasının Türkiye’ye yıkıcı etkileri

Avrupa’nın mülteci korkusunda ise bu mülteciler ile birlikte Avrupa’ya gidecek olan radikal teröristlerin varlığı. Esad’a göre Avrupa ülkeleri bu teröristleri desteklediği için onların varlığını çok iyi biliyor ve sınır kapılarının açılması ile birlikte teröristlerde Avrupa’ya geçecek.

Daha önce de pek çok radikal terörist savaş mağduru ifadeleri ile Avrupa’ya kaçmıştı. Bazı Avrupa ülkeleri ise Suriye ve Iraklı göçmenlerle birlikte Avrupa’da Selefiğin arttığını tespit ettiler. Özellikle Almanya Selefi Vahhabiler üzerinde denetimleri arttırdı.

İlgili Haber: Almanya’da güçlenen Naziler ve Selefiler korku saçıyor

Almanya cami imamlarına almanca bilme şartı getirdi ve Almanya’da İslam fakülteleri kurarak bunların müfredat ve yönetimini Müslüman araştırmacı ve öğretim görevlilerine verdi.

İlgili Haber: Usame bin Ladin’in annesi: Oğlum Selefi Vahhabiler tanışınca değişti

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Ruptly televizyonu ile bir söyleşi yaptı
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Avrupa Suriye’de terörizmi destekliyor

Afshin Rattansi’nin sorularını yanıtlayan Esad, Russia Today televizyonuna verdiği röportajda, Avrupa’nın mevcut endişesinin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’deki sığınmacıları Avrupa’ya göndermesi değil, Avrupa’nın ittifak kurduğu ‘binlerce cihat yanlısı’ olması gerektiğini vurguladı.

Avrupa Erdoğan’a muhtaç

Çatışmaların başladığı günden bu yana, aralarında aşırılık yanlılarının da olduğu milyonlarca insanın Suriye’den Türkiye’ye kaçtığını belirten Beşar EsadAvrupa’nın hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan korktuğunu hem de mültecilerin Batı’ya gitmelerini engellemesi için ona muhtaç olduğunu ifade etti.

Esad, “Çoğunluğu ılımlı olmak üzere birkaç (sığınmacı) milyondan korkarken, aynı anda Suriye’deki teröristleri doğrudan destekleyip bu grupların ülkenize gelmesinden nasıl endişe etmiyorsunuz?” dedi.

Esad, Avrupa Suriye’de terörizmi destekliyor

Avrupa’yı teröristleri desteklemekle suçlayan Esad şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa için en tehlikeli şey, Suriye’de terörizme verdikleri destektir. Bu en tehlikeli kısımdır. Bu ikiyüzlülüktür: aralarında birkaç teröristin olduğu milyonlarca ılımlı insandan nasıl korkabilirsiniz? O halde, bu teröristleri neden doğrudan destekliyorsunuz?”

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.