erkinses reklam
erkinses reklam

Ekvator Haber

Cumartesi Anneleri, 1995 yılından bu yana her hafta İstanbul Galatasaray’da kayıplarının fotoğrafları ellerinde oturma eylemi yapıyor ve faili meçhule kurban giden evlatlarının, eş ve ağabeylerinin akıbetinin aydınlatılmasını talep ediyor.

2018 yazından bu yana eylemleri yasaklanan Cumartesi Anneleri’nin gösterileri dışında, Türkiye’de darbe girişimi sonrası tutuklanan askeri okul öğrencilerinin anneleri ile çocukları PKK’ya katılan annelerin yaptığı eylemler de artıyor.

Bir protesto biçimi olarak annelerin eylemleri yaygınlaşıyor mu?

Halihazırda Türkiye’de kaç kayıp var?

Cumartesi Anneleri’nden Maside Ocak anlatıyor. Bu söyleşi ses kaydı olarak Köln Radyosu tarafından yapılmış, Ekvator Haber tarafından video olarak düzenlenmiştir.

Cumartesi Anneleri, 1995 yılından bu yana her hafta İstanbul Galatasaray’da kayıplarının fotoğrafları ellerinde oturma eylemi yapıyor ve faili meçhule kurban giden evlatlarının, eş ve ağabeylerinin akıbetinin aydınlatılmasını talep ediyor. 2018 yazından bu yana eylemleri yasaklanan Cumartesi Anneleri’nin gösterileri dışında, Türkiye’de darbe girişimi sonrası tutuklanan askeri okul öğrencilerinin anneleri ile çocukları PKK’ya katılan annelerin yaptığı eylemler de artıyor. Bir protesto biçimi olarak annelerin eylemleri yaygınlaşıyor mu? Halihazırda Türkiye’de kaç kayıp var? Cumartesi Anneleri'nden Maside Ocak anlatıyor. Bu söyleşi ses kaydı olarak Köln Radyosu tarafından yapılmış, Ekvator Haber tarafından video olarak düzenlenmiştir.

Türkiye’de anne eylemleri: Anneler çocuklarını istiyor

8.811
erkinses reklam

© ekvatorhaber.com Lütfen haber ve içerikleri kaynak belirterek kullanınız ve bağlantı linki veriniz.