Ekvator Haber

Amazon yüz tanıma sistemi insanların duygularını tespit ediyor

Amazon yüz tanıma sistemi insanların duygularını tespit ediyor
16
21 Ağustos 2019 - 12:34

Yüz tanıma teknolojisi, retina tarama, göz şifreleri, parmak izleri, yüz yaşlandırma uygulamaları, yüz kimlikleri derken Amazon’un geliştirdiği yüz tanıma teknolojisi birçoğumuz için korkutucu bir boyuta ulaştı. Bu teknoloji daha da gelişerek devam edecek.

Ekvator Haber Merkezi | Amazon, yüz tanıma teknolojisi yaş ile insanların yaşlarını ve hangi duyguları hissettiklerini tespit edebildiklerinin açıkladı. Öyle ki Amazon yüz tanıma sistemi insanların korkularını bile tespit edebiliyor.

Amazon İnternet Servisleri (AWS), tartışmalı teknolojisinde bir kişinin yüzündeki yedi duyguyu – mutlu, üzgün, kızgın, şaşırmış, tiksinmiş, sakin ve şaşkın hallerini tanımlayabildiklerini buna ek olarak korkularında da artık tespit edilebildiğini duyurdular. Amazon konu hakkında bir blog yazısı yayınladı.

Amazon geliştirdiği teknolojisi ile aynı zamanda bir kişinin cinsiyeti ve yaşını da tahmin edebildiklerini duyurdu.

Güncellemelerin duyurusu çevrimiçi bir eleştiri dalgasıyla karşılandı ve bulut bilişim ekonomisti Corey Quinn, Rekognition’ı çevreleyen yakın tarihli tartışmalara rağmen hareketin inanılmaz derecede zamanlanmış göründüğünü belirtti.

AWS’nin yeni blog gönderisini yayınlamasından bir gün sonra, Kuzey Kaliforniya Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği bir basın toplantısı düzenledi. Sistemin sorunlara neden olabileceği tespiti yapıldı. İnsanların bu sistem ile yaşamlarının zorlaşacağı ve tehlikeli olabileceği duyuruldu.

Daha fazlasını haberin kaynağından okuyabilirsiniz. Sınır Sınır Devriyesi 950 milyon dolarlık bir kontrat vermeyi planladığından Amazon, yüz tanıma teknolojisine korku tespiti ve yaş aralığı ekledi Business Insider ]

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

© Copyright ekvatorhaber.com 2015