Ekvator Haber

51. Bölge’de ne var? Bir milyon insan yürüyüşe geçti

51. Bölge’de ne var? Bir milyon insan yürüyüşe geçti
9
17 Temmuz 2019 - 11:31

51. bölge sadece Amerika Birleşik Devleti’nde değil dünyaca bir fenomen. Uzay ve dünya dışı canlılara ilgili olan herkesin karşısına ya bir haber ya bir video ile mutlaka 51. bölge hakkında gerçek ve kurmaca pek çok temiz / kirli bilgi çıkıyor. Dünyada milyonlarca insan 51. Bölge’de ne var diye sordu ve Bir milyon insan yürüyüşe geçti

ABD’de yaşayan bir milyondan fazla eylemcinin artık sabrı kalmadı. Sosyal medyada örgütlenen ABD’liler Nevada çölündeki gizli üsse doğru yola çıktı.

51. Bölge'de ne var?
51. Bölge’de ne var?

ABD’nin Nevada eyaletinde, Hava Kuvvetleri’ne ait 51’nci Bölge’de hareketlilik yaşanıyor. 

Facebook’tan düzenlenen bir etkinlikle, içerisinde uzay çalışmaları yapıldığı düşünülen ve hatta kimileri tarafından uzaylıların incelendiği iddia edilen 51’nci Bölge’ye baskın yapma çağrısı yapıldı.

“Hepimizi birden durduramazlar” sloganıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, katılımcıların askeri bölgeye girmeye çalışacağı ifade ediliyor.

İlginç etkinliğe halihazırda 1,4 milyon kişinin “katılacağım” demesi ise durumun ciddiyetini gösteriyor.

Bir çeşit sosyal medya şakası ile başlayan etkinliğin tehlikeli sonuçlar doğurmasından endişe ediliyor.

20 Eylül’de yapılması plananlanan etkinliğin canlı yayınla paylaşılacağı bildiriliyor.

ABD Hava Kuvvetleri’nden uyarı geldi

Washington Post’a konuşan bir Hava Kuvvetleri yetkilisi, “Amerika’yı ve onun varlığını korumaya hazır” olduklarını söyledi.

Facebook kullanıcısı Jackson Barnes, etkinlik sayfasında “Merhaba ABD devleti, bu bir şaka ve aslında benim bu etkinliğe katılma niyetim yok” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak Hava Kuvvetleri’ne göre durum o kadar da komik değil. 

Öyle ki, Hava Kuvvetleri yetkilisi, yaptığı açıklamada, 51’nci Bölge’nin ABD Hava Kuvvetleri’ne ait açık eğitim alanı olduğunu ve buraya yönelik herhangi bir girişime izin vermeyeceklerini ifade etti.

Eski 51’nci Bölge çalışanı: Oraya gitmeyin

Eski 51’nci Bölge çalışanı Bob Lazar, Instagram hesabından bir açıklama yaptı ve bu şakanın gerçeğe dönüşmemesi gerektiğini söyledi.

Lazar, etkinlik sayfasının ekran görüntüsünü paylaşarak şunları söyledi:

“51’nci Bölge etkinliği hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Bu etkinliğin birileri tarafından şaka amaçlı düzenlendiğini biliyorum. Ancak şu an birçok insan bunun gerçek bir plan olduğunu düşünüyor. 51’nci Bölge gizli bir araştırma merkezidir. Burada yaratık yok”

İşte gizemli ABD askeri üssüne bir bakış ve neden bu kadar ünlü:

Alan 51’e ilgi nasıl başladı?

1950’lerden bu yana, Amerikan halkının çoğu Nevada’daki ABD askeri üssünden şüpheleniyor.

1950’lerde komplo teorisyenleri ve yakınlarındaki UFO görüşlerinin artan raporları arasında 60’lı yılların çıkardığı, hiçbirinin doğrulanamadığı bir ilgi kaynağı haline geldi. Bunun sonucu olarak – ve 1947’deki ünlü Roswell olayına olan ilginin artması  – ABD hükümetinin yabancı uzay aracını incelemek için üssü kullandığı inancı büyümeye başladı.

dünyada bulunan uzaylı ile ilgili görsel sonucu
http://www.ekvatorhaber.com/51-bolgede-ne-var-bir-milyon-insan-yuruyuse-gecti/

Bu spekülasyon Washington tarafından üssü örtme girişimleriyle körüklendi. Onlarca yıldır bölgenin uydu görüntüleri rutin olarak devlet veritabanlarından silinmiştir. 

Ansiklopedi Britannica, yakında sitenin “Atom Enerjisi Komisyonu haritaları üzerinde gösterdiği Alan 51 olarak tanındığını” bildirdi.

Bob Lazar kim? 

1989’da, ABD hükümeti için çalışan bir fizikçi olduğunu iddia eden Bob Lazar adında bir adam, S-4 adında bir alanda ele geçirilen yabancı teknolojiyi çalıştığını iddia ederek isimsiz bir röportajda Alan 51’i dünya haritasına koydu. Nevada’daki çöl test tesisinin yakınında.

S-4’te, 115 isimli elementten yapılmış küçük yabancı koltuklara sahip UFO’larda çalıştığını iddia etti. “Dünya dışı kökenli” dokuz diskin test edildiğini ve çalışıldığını söyledi. The Daily Beast , “hükümetin bu uzay gemilerinde nasıl el ele geçirdiğini ve hayatının bu bilgi üzerinde nasıl tehdit gördüğünü bilmiyor” olduğunu söyledi  .

Geçen yılın sonlarında Bob Lazar: Area 51 ve Flying Saucers adlı bir belgeselde  Lazar, FBI’nın laboratuvarına baskın düzenlediğini iddia ediyor. Dedi ki: “Paranoyak ses riski altında, her zaman birinin beni izlediğinden şüpheleniyorum – aklımdan çıkması zor bir şey”.

Lazar’ın ABD hükümetine olan asıl tutkusu “on yıllar önce paylaştığı endişelerle tutarlı: insanlar sadece dünya dışı yaşam hakkındaki gerçeklerden değil,“ tüm dünya ekonomisini ”değiştirme gücüne sahip olan müthiş teknolojiden” mahrum kalıyor ”, Daily Beast diyor.

Kameradaki röportajda Lazar, yerçekimi üreten ve kontrol eden teknolojiyi nasıl hatırladığını ve itici gücü kullandığını anlatıyor. Amerikalı, bunun “tepkisiz bir zanaat” olduğunu ve hava ya da egzoz gibi bir şeyi dışarıda bırakmak yerine “uzayda gerçekten eğildiği yerde, uzayda ve zamanda bir çarpıtma yarattığını” iddia ediyor.

Lazar, bu teknolojinin insan yapımı olamayacağını söyledi. “Varlığımızda bildiğimiz zeki bir başka medeniyet var ve aslında onlardan eserler alıyoruz” diye ısrar ediyor. “Bilim ve teknoloji bizi önemli ölçüde değiştirebilir.” 

En önemlisi, Lazar belgeselinde “sitedeki uzaylıları gördüğünü iddia etmekten vazgeçmeyi bırakması”, diyor teknoloji sitesi  Motherboard . Dairelerdeki koltukların küçük ve neredeyse çocuk büyüklüğünde olduğunu söylüyor. Tesisin etrafındaki yabancılar için bir takma ad vardı: “Çocuklar”.

Yaygın olarak inkar edilmesinin onu rahatsız edip etmediğini sordu, “Başka ne söyleyebilirim? Bunu yapmaktan daha iyi işlerim var. Daha iyi bir yalan telafi edebilirim, ancak yalan söylemeye motivasyonum yok. ”

2013 yılında ne oldu?

2005 yılında, George Washington Üniversitesi Ulusal Güvenlik Arşivi’nden Jeffrey Richelson, ABD hükümetine Alan 51 üssünün gerçek doğasını açıklamak için bir Bilgi Özgürlüğü Yasası talebinde bulundu. 2013’te Washington zorunluydu.

İsteğin bir parçası olarak yayınlanan belgeler, bölgenin 1955 yılında CIA tarafından yüksek rakımlı bir keşif uçağı olan Lockheed U-2 için bir test alanı olarak seçildiğini ortaya koydu.

Lockheed, CIA ile birlikte çalışarak yüksek rakımlı uçabilecek ve diğer ulusları gözetleyebilecek bir uçak geliştirdi. U-2, ticari uçaklardan 20.000 fit daha yüksek – 70.000 fit yükseklikte uçmak üzere tasarlanmış bir keşif casus uçağıydı ve bunun sonucu olarak 1950’lerde UFO ile karıştırılmış olabilir.

Daha sonra, U-2’nin yararı Sovyetler Birliği tarafından yapılan ultra yüksek irtifadan havaya füzelerle tehdit edildikten sonra, Alan 51, A-12 keşif uçağı ve gizli savaş uçağı F dahil diğer uçakları geliştirmek için kullanıldı. -117 Nighthawk, Ansiklopedi Britannica ekler.

2018’de, ABD hükümeti sonunda Alan 51’de uydu görüntülerini yasakladı ve Google Haritalar’da da görülebiliyor. Bununla birlikte, Washington halen tesis içinde yürütülen araştırmalar hakkında ulusal güvenlik endişelerini öne sürerek herhangi bir bilgi vermeyi reddetti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Copyright ekvatorhaber.com 2015